Babai i divorcuar birëson 5 motra e vëllezër që të qëndrojnë së bashku

Thomas me fëmijët

 48-vjeçari Lamont Thomas ka birësuar 3 motra dhe 2 vëllezër që ata të mund të jetonin bashkë.

Në vitin 2001, ai adoptoi Michael, i cili tani punon si infermier.

Tashmë ai ka gjithsej 12 femijë, ku 2 biologjikë dhe 10 të birësuar.

 “Unë nuk besoj se do të isha personi që jam sot pa familjen e gjerë që kam tani," tha Michael.

Gjatë 15 viteve të ardhshme, Lamont nxiti më shumë se 30 birësime në Buffalo të Nju Jorkut.

Babai i divorcuar birësoi 5 fëmijët, të gjitha nën moshën 6 vjeç.

Lamont në fillim mundësoi birësimin e tyre, të Zendayas, Jamel, Nakia, Major dhe Macaela, por më pas ai mësoi se do të jetonin në vende të ndryshme nga njëra-tjetra dhe vendosi t’i mbante vetë.

"Më duhej t'i ndihmoja ato. Ata meritojnë të rriten së bashku," tha Lamont.

Ai ka një  mbështetje të madhe midis kishës e miqve dhe është i hapur për martesë.

Thomas me fëmijët

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet 2021/ Majko: PS e bashkuar, ndryshe nga opozita! Hera e parë që po diskutojmë mandatin e tretë