Balla uron shqiptarët nga Fieri: Vëmendja jonë shkon te ata që janë në vështirësi, gëzuar

 

Me rastin  e Kurban Bajramit, Taulant Balla ka uruar shqiptarët nga Fieri duke e konsideruar si një festë shumë e rëndësishme e besimit islam.

'Uroj gjithë besimtarët gëzuar festën e kurban Bajramit. Është një festë shumë e rëndësishme  e besimit islam. Edhe vëmendja jonë shkon te ata që sot janë më në vështirësi, këto janë vlerat që na kujton partia socialiste. Gëzuar të gjithë dhe faleminderit kolegëve të tjerë që ishim në xhaminë e fierit si një simbol të bashkëjetesës ndërfetare këtu në Fier.'- tha Balla.  


Lajmi kryesor:

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin 'Skënderbej'! Bujar Spahiu thirrje të rinjve: Mos u largoni nga vendi


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?