Barcelona përmbys ndeshjen në tetë minutat e fundit, Lewangolski dhe Cancelo i japin kreun e La Ligas (VIDEO)

Festa e Barcelonës

Barcelona fitoi 3-2 kundër Celta Vigos në stadiumin "Olimpik" në Barcelonë, për javën e gjashtë në La Liga. Katalanasit siguruan një përmbysje të madhe vetëm në nëntë minutat e fundit të ndeshjes. Miqtë gjetën dy gola me Larsen dhe Douvikas për epërsinë 0-2. Kur u mendua se Barça do humbiste, ishte Lewandowski në në minutat 81 dhe 86 do barazonte gjithçka. Për të siguruar "Remuntadan" dhe kreun e La Ligas mendoi Cancelo me golin në minutën e 89-të. Barcelona dhe Girona kanë nga 16 pikë në renditje, duke ndarë kreun mes katalanasve. Pas tyre Real Madrid me 15 pikë dhe një ndeshje më pak.

GOLAT/ Girona befason La Ligan, katalanasit kryesojnë kampionatin spanjoll! Barcelona përmbysje të madhe kundër Celta Vigo-s

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?