Basha bashkëbisedim me pronarët e Tiranës: PD do t'i japë zgjidhje përfundimtare problemit të pronave

Foto nga Basha me pronarët

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka  takuar disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës.

Ai është shprehur se PD ka detyrimin e pashlyer t'i japë zgjidhjen e munguar dhe përfundimtare problemit të pronarëve.

Basha ka shtuar së është personalisht i angazhuar për ta bërë këtë nismë realitet.

Këtë zhvillim ai e ka publikuar në faqen e tij në Twitter.

"Sonte në mbrëmje prita për një bashkëbisedim të hapur disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës.
PD ka detyrimin e pashlyer ti japë zgjidhjen e munguar dhe përfundimtare problemit të pronarëve, dhe unë jam personalisht i angazhuar për ta bërë atë realitet",
ka shkruar ai.

Postimi i Bashës

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento

Komente

 • pronari: 16/02/2020 22:02

  PO do I rregullosh pronat ,,ashtu sic I rregulluat per 13 vjet qe ishit ne pushtet ,,nxorret 7501 nje ligj toke qe sot e kesaj dite vriten njerezit,,,qeveria duhet ta nxjerre jashte ligjit kete parti hale...

  Përgjigju
 • Tironci: 16/02/2020 21:16

  Ju genjen o pronare ! Siç ju genjeu krimineli Berisha per 30 vite.O pronare kujtoni thenien e Jozefines!po ta pyetesh Bashen per oren edhe aty te genjen ky eshte Luli vockel i te madhit Migjeni.

  Përgjigju