Basha përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat: Inkurajojmë përpjekjet e BE dhe SHBA-së për një zgjidhje të përhershme

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen Kosovë-Serbi për reciprocitetin e targave. Basha thotë se ky është një hap i rëndësishëm në uljen e tensioneve dhe në trajtimin e barabartë të qytetarëve në të dy anët e kufirit

Kreu i PD-së shkruan se ato inkurajojnë përpjekjet dhe angazhim e BE dhe SHBA për një zgjidhje të përhershme, për marrëveshjen e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

‘Përshëndes marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e të dërguarit special të BE, Miroslav Lajčák. Ky është një hap i rëndësishëm në uljen e tensioneve dhe në trajtimin e barabartë të qytetarëve në të dy anët e kufirit. Unë dhe PD mbështesim dhe inkurajojmë përpjekjet dhe angazhim e BE dhe SHBA për një zgjidhje të përhershme, për marrëveshjen e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.’- shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për targat, më 2 tetor largohen barrikadat e forcat speciale! Në Jarinjë dhe Bërnjak shkon KFOR-i! Kurti: Filloi epoka kur Serbia mësohet me reciprocitet


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin