Basha takim me bizneset në njësinë 8 në Tiranë: Po falimentojnë për shkak të Ramavirusit (VIDEO)

Kreu i Demokratëve ka dalë sërish ditën e sotme në terren ku është takuar me bizneset e njësisë numër 8 në Tiranë. Basha shprehet se bizneset po shkojnë drejt falimentit dhe nuk janë ndihmuar nga qeveria, pasi Rama nuk ka asnjë plan konkret ekonomik për të nxjerrë nga kriza e pandemisë biznesin e vogël.

"Gjendja në njësinë Nr. 8 në Tiranë ku qytetarë dhe biznese po përballen me një krizë të thellë ekonomike është e dhimbshme: varfëri, papunësi dhe shumë biznese që falimentojnë. Qytetarët nuk kanë marrë asnjë ndihmë të premtuar nga Rama. Nuk ka asnjë projekt konkret për të nxjerrë nga kriza e pandemisë ekonomike biznesin e vogël. Shfaqjeve me regji të propagandës së Edi Ramës ju ka dalë boja. Situata e vështirë ekonomike, xhepat e boshatisur, tavolinat e zbrazëta dhe papunësia alarmante janë e vërteta e hidhur që nuk mund të fshihet. Ndërkohë që qytetarët janë në pamundësi, RAMAVIRUSI i dha vetëm dje 727 mijë euro inceneratorit të Tiranës. Kjo qeveri dhe ky kryeministër janë sot barra më e rëndë dhe e keqja më e madhe për qytetarët shqiptarë", shkruan Basha.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento

Komente

 • Rahman Gashi: 29/05/2020 13:06

  Ik.ore legen se nuk je per kryeministr ti .ti je thjesht nje idiot

  Përgjigju
 • Xhaxhi Enveri sa i don ky Popullin..: 29/05/2020 12:57

  I ZOTI i lumnte kure delet i rrjeshton nje per nje ..

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 29/05/2020 12:05

  Po ik o llapaqen kush e rrun per ty... ti miliardier vjedhes dhe vrases me vila ne Hollane vila Shqipri apartamente fisa bile ne Qerret me llogari bankare 2 muliatd lek tu keput barku per fukarain... do behesh kryeminister kur te behet ky temi.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Oferta misterioze e farmacive, krimi ekonomik nis hetimet! Pas investigimit të Report Tv, në sitë kompania 'Health Empire' dhe CEO