Bashkia e Tiranës lule tek shtatorja e Ismail Qemalit, Veliaj: Themeluesi i shtetit tonë modern!

Shtatorja e Ismail Qemalit në Tiranë

Me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, Bashkia e Tiranës vendosi në nderim të tij buqeta me lule pranë shtatores së Ismail Qemalit në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". 

Lidhur me përvjetorin kryebashkiaku Erion Veliaj shkruan: 100 vjetori i vdekjes se Ismail Qemalit - autor i pavaresise dhe themeluesi i shtetit tone modern! Sot lule ne monumentin e tij dhe aktivitete ne te gjithe Tiranen per te kujtuar vepren e plakut te urte. Rrofte Shqiperia.


Lajmi kryesor:

100-vjetori i vdekjes së babait të kombit shqiptar/ Homazhe në Tiranë e Vlorë për Ismail Qemalin


Ora 10:41
100-vjetori i ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë, Bashkia kurora me lule tek shtatorja e Ismail Qemalit (FOTO)

Vendosja e kurorave me lule në shtatoren e Ismail Qemalit në Tiranë

1 / 5

Shtatorja e Ismail Qemalit në Tiranë

2 / 5

Vendosja e kurorave me lule në shtatoren e Ismail Qemalit në Tiranë

3 / 5

Shtatorja e Ismail Qemalit në Tiranë

4 / 5

Vendosja e kurorave me lule në shtatoren e Ismail Qemalit në Tiranë

5 / 5
ke.mu./b.ha./Shqiptarja.com