Basketboll/ Tirana fiton me kryesuesit e Besëlidhjes, Teuta mund Kamzën në transfertë! Ndryshon renditja

Basketboll/ Tirana fiton me kryesuesit e Besëlidhjes, Teuta mund Kamzën në transfertë! Ndryshon renditja

Çaste nga Tirana - Besëlidhja

Superliga shqiptare në basketboll për meshkuj mbylli javën e 16-të. Dje Apolonia fitoi me Vllazninë, duke dërguar shkodranët në Kategorinë e Parë. Kjo e martë ka vijuar me dy ndeshjet e radhës. Në orën 18:00 në Pallatin e Sportit në Kamëz, vendasit e Kamzës humbën 73-78 kundër Teutës. "Djemtë e Detit" ia dolën të marrin fitoren e dytë në radhë, duke marrë kreun.

Në orën 19:30 në Pallatin e Sportit "Farie Hoti" në kryeqytet, Tirana vendase fitoi 81-73 me kryesuesit e Besëlidhjes, duke ndezur garën në fundin e kampionatit. Bardheblutë e Erkand Karaj u treguan të saktë në tre nga katër periodat, duke qenë dominues në parket.

Perioda e parë u fitua 21-16 nga Tirana, teksa e dyta 23-15. Në periodën e tretë lezhianët fituan 10-22, ndërsa në atë finale Tirana fitoi 27-20 për rezultatin e përgjithshëm 81-73.

Pas kësaj jave, Teuta merr kreun me 28 pikë, aqsa ka edhe Besëlidhja e vendit të dytë. Tirana qëndron e treta me 25 pikë, duke qenë në garë për trofeun. Në fund Apolonia, teksa Vllaznia është e rrëzuar në Kategorinë e Parë edhe matematikisht.

Renditja pas javës së 16-të:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve