Bebe Rexha pas ikjes nga Shqipëria: E lodhur por zemra plot, nuk mbaron me kaq vazhdoni të ndihmoni!

Bebe Rexha në Bubq

1575476941_bebe1.png

Këngëtarja Bebe Rexha e mbajti premtimin dhe erdhi në  Shqipëri, ku bëri të lumtura dy familje duke i rindërtuar shtëpitë e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ajo vizitoi banesat e shkatëruara nga lëkundjet e forta dhe ngushëlloi çdo banor të Bubqit.

Bebe nuk kishte mundësi të qëndronte më tepër dhe u nis direkt për në koncertin e saj në Chikago.

Gjatë një postimi në profilin e saj ajo shprehet se është e lodhur, por me zemrën e mbushur plot.

Gjatë ditës së sotme Bebe ka publikuar një shkrim drejtuar vizitës në Shqipëri.

Dje u ktheva nga një udhëtim dy ditor në Shqipëri duke parë dëmet e tërmetit dhe u takova me ata që u prekën.

Jam shumë e prekur nga zemra dhe  mirësia e njerëzve atje, si dhe nga të gjithë që kanë dhuruar në mbarë botën.

 Nuk mund t’ju falenderojmë sa duhet!

Ne kemi caktuar dy shtëpi të dëmtuara nga tërmeti për të rindërtuar, si fillim.

Ju lutemi vazhdoni të përhapni vetëdijen për këtë tragjedi dhe ndihmën që i duhet Shqipërisë.

E dua vendin tim. Te Dua Shqipëri”, ka shkruar këngëtarja.

Bebe me fëmijët


Lajmi kryesor:

SOLIDARITET/ Angela Martini viziton banorët e prekur nga tërmeti në Durrës: Besoj te kryeministri i vendit tim, e di që çdo gjë do të jetë transparente


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?