'Minuta Zero'/ Bënte tifo me Hollandën për shkak të lopëve hollandeze në Shqipëri!

Një tifoz holandez ka treguar për Eljan Tanini nga studioja e Report Tv në Fan Zone në sheshin Skënderbej se si lindi pasioni i tij për Hollandën. Ai tregoi për 'Minuta Zero' një shkak disi të çuditshëm, pasi shtysë janë bërë lopët holandeze, shumë të famshme. 

'Unë me kënaqësi e tregoj. Çuni i tezes ishte me gjermanët. Unë isha me Holandën. Edhe më pyet tezja me kë je, me Holandën i thashë. Edhe unë me Holandën tha. Po pse mi teze i thashë? Po ata kanë lopët  e mira tha, ato na kanë shpëtuar. Ka një sens humori. Lidhje etimologjike e sportit me shpirtin është e çuditshme. Pastaj lidhja ime me Holandën, është edhe se një shoku im po shihte filmin ‘Prita’, unë qaja kur u vra partizani. I thashë me gjermanët je, po tha. I thashë jam me holandezët. Ishte ndeshja atë dite Gjermani-Holandë.

Për hatër të nipave të mij dhe mbesave që i kam me Holandën dhe Francën, dëshiroj barazim dhe jam veshur me të bardha. Holanda sipas meje nuk është në kulmin e vet, por është me lojtarë të shitur dhe emër të lartë në Angli dhe Spanjë. Shoh një Holandë shumë të pjekur dhe pragmatiste.

Shqipëria, e kam bërë një shkrim, në varësi të ndeshjes Kroaci Itali, nëse Kroacia fiton me Italinë ne fitojmë me Spanjën.'

Sot në mbrëmje luhet Holandë-Francë në ora 21:00, në sfidën e vlefshme për grupin D të kampionatit Europian.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Gramsh/ Makina shpërthen në qendër të qytetit, pasagjeri mbetet i lënduar! Policia dhe zjarrfikësja në vendngjarje

Gramsh/ Makina shpërthen në qendër të qytetit, pasagjeri mbetet i lënduar! Policia dhe zjarrfikësja në vendngjarje