Beqiri në Report TV: 9 çerdhe të reja dhe 22 të tjera janë rikonstruktuar

 

Drejtoresha e çerdheve dhe e kopshteve në Bashkinë e Tiranës, Zhaneta Beqiri në një intervistë për Report Tv, thotë se 7 mars i ka gjetur fëmijët, nxënësit dhe mësuesit në ambiente më të mira. Në një intervistë me gazetarin Arbër Hitaj në ‘Studio Live’, ajo thotë se janë ndërtuar 9 çerdhe të reja dhe 22 të tjera janë rikonstruktuar.

Beqiri shton se çerdhet dhe kopshtet në të gjithë Tiranën presin 12 mijë fëmijë në ditë. Beqiri deklaroi se këto ambiente ofrojnë kujdes të shtuar për fëmijët me aftësi të veçanta.

 “E kemi pasur gjithmonë të pasurit të një temperature optimale për të pasur një veprimtari aktive. Nga 20-2 gradë në çdo ambient të kopshtit apo çerdhes për të pasur nën kontroll temperaturat”, tha Beqiri.

Nga ana tjetër, drejtoresha tregon se bashkëpunimi me prindërit është shumë i rëndësishëm.

 “Prindërit pjesë e çdo vendimmarrje. Janë ata që na thonë dhe na japin opinion për vendimet tona dhe aty ku duhet të ndërhyjmë për të përmirësuar shërbimin. Dyert janë të hapura, i mirëpresim për të qenë prezentë në aktivitete për fëmijët e tyre duke sjellë edhe më të mirën e tyre”, përfundoi Beqiri.


Lajmi kryesor:

7 marsi/ Nxënësit lule e dhurata mësuesve! Nuk mungojnë as zarfe me para! Nxënësja: Kam dhuruar një buqetë dhe ca lekë


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Qëlloi efektivin që po e ndiqte me 2 plumba në bark, del para gjykatës Klered Bozhanaj

VIDEO/ Qëlloi efektivin që po e ndiqte me 2 plumba në bark, del para gjykatës Klered Bozhanaj