Berat/ Pasi u konfliktuan me 22-vjeçarin i dogjën orendi në ballkonin e banesës së tij, arrestohen 2 vëllezërit

Berat/ Pasi u konfliktuan me 22-vjeçarin i dogjën orendi në ballkonin e banesës së tij, arrestohen 2 vëllezërit

Foto ilustruese

BERAT – Dy vëllezër janë arrestuar ditën e sotme nga policia pasi u konfliktuan për motive të dobëta, me një 22-vjeçar, dhe më pas dogjën një orendi në ballkonin e banesës së tij.

Blutë sqarojnë se njëri prej vëllezërve i identifikuar me inicialet H. D., 44 vjeç, kishte thyer masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", të caktuar nga Gjykata, për veprën penale "Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt".   

Vëllai tjetër i identifikuar me inicialet A. D., 50 vjeç, është arrestuar për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr”. 

Po ashtu policia tregon se është vënë nën hetim edhe 22-vjeçari i përfshirë në konflikt, i identifikuar me inicialet D.B..

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Dimal kanë arrestuar shtetasit: 

H. D., 44 vjeç, për veprat penale "Largimi i të burgosurit nga vendi i vuajtjes së dënimit" dhe  "Shkatërrimi i pronës me zjarr";

A. D., 50 vjeç, banues në Dimal, për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr”. 

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se gjatë kohës që kanë qenë duke peshkuar, janë konfliktuar fizikisht për motive të dobëta, me shtetasin D. B., 22 vjeç. Pas konfliktit, shtetasit H. D. dhe A. D. (vëllezër) kanë shkuar në banesën e shtetasit D. B. dhe kanë djegur një divan në ballkonin e banesës së tij. 

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. B., 22 vjeç, banues në Dimal, për veprën penale "Plagosja e lehtë me dashje",-njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta