Berisha: Xhaçka ka lumturuar burrin me prona në Dhërmi! I përgjigjet ministrja: Nuk ka përfituar asnjë centimetër katror tokë nga shteti shqiptar

Berisha: Xhaçka ka lumturuar burrin me prona në Dhërmi! I përgjigjet ministrja: Nuk ka përfituar asnjë centimetër katror tokë nga shteti shqiptar

Sali Berisha ka akuzuar ministren e jashtme, Olta Xhaçka se ka përdorur postin e saj për të pasuruar bashkëshortin me prona në Dhërmi. Menjëherë ka ardhur edhe replika e ministres duke thënë se bashkëshorti i saj nuk ka përfituar asnjë centimetër tokë nga shteti shqiptar.

"Më lejoni t'iu them diçka zonja të nderuara, vetëm njëra ka superbashkëshort, madje bashkëshort strategjik, quhet strategjik se e ka lumturuar të shoqin me prona në Dhërmi. E ka lartësuar në nivelin e investitorit strategjike", tha Berisha.

"Bashkëshorti im s’ka përfituar asnjë cm2 tokë nga ky shtet. Dhe si për çdo biznesmen që punon me djersë e riskon në këtë vend, unë jam krenare për burrin tim, po gruaja juaj, është krenare për ju? Berisha, je shëmbëlltyrë e vdekjes politike që i ulërin dëshpërimi i vulës së fatit të vet. Fatin e ke shkruar vetë me duart e përgjakura të pushtetit tënd politik. Vulën ta ka vënë aleati ynë strategjik", tha Xhaçka.


Lajmi kryesor:

Debate brenda PD shkojnë në Kuvend! Rithemelimi kërkon që të flasë në emër të PD, Felaj ndërpret Berishën! Noka: Kush je ti! Alibeaj: Të respektohet lista e deputetëve që kam çuar për të folur


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

LIVE -Samiti i Ukrainës në Tiranë, Rama e Zelensky në konferencë! Kryeministri: Jemi e do vijojmë të jemi krah deri sa të ndodhë paqja

LIVE -Samiti i Ukrainës në Tiranë, Rama e Zelensky në konferencë! Kryeministri: Jemi e do vijojmë të jemi krah deri sa të ndodhë paqja