Nuk besonte në ekzistencën e virusit/ COVID-i i merr babanë avokatit Altin Goxhaj

Nuk besonte në ekzistencën e virusit/ COVID-i i merr babanë avokatit Altin Goxhaj

Avokati Altin Goxhaj dhe familja e tij

TIRANË- Ishte një nga personat që nuk e besonte ekzistencën e COVID-19, por për fatin e keq ky virus i mori njeriun më të shtrenjtë babanë. Bëhet fjalë për avokatin Altin Goxhaj. Lajmin e trishtë e ka dhënë ai vetë nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Facebook.

“Me zemër të copëtuar ju njoftoj në emër të familjes miq, se babai im Enver Goxha (15.08.1939 -01.01.2021) ndërroi jetë sot pas një përballje 24 ditore me virusin kinez nga të cilat 15 ditë në reanimacion në spitalin infektiv nën një kujdes shembullor dhe human të mjekëve dhe infermierëve të tij.

Ju njoftoj se varrimi do të zhvillohet në dt 3 Janar, pasnesër, të Djelën në 12:00 në Varrezat e Sharrës ndërsa Pritja do të jetë po atë ditë nga ora 10:00-12:00 te Rezidenca e Agjencisë Funerale ALBA 2000 pranë Medresesë (Rruga e Dibrës, Nr.302).Ju kujtoj se për shkak të kushteve specifike të periudhës së detyruar izoluese që kemi si familje, nuk presim vizita në shtëpi por veç pasnesër të Djelën tek Rezidenca ALBA 2000. Ju mirëkuptojmë plotësisht për pamundësinë për të marrë pjesë në ceremoni. Ju ardhshim veç për të mira”, shkruan avokati.

Kujtojmë që dhe vetë Goxhaj është i infektuar me COVID-19.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bobi: 02/01/2021 13:53

  Te gjithe keta bire kurvash qe kane bere gjemen ne milet ne kohen e diktatures kthyen pllaken pas vitit 1990 dhe dolen me demokrate se demokratet. Per kete arsye po vuan akoma ky popull qe kur ka ngele reagimi qytetar ne doren e nje maskarai si Altin Goxhaj. Uroj te vuaje edhe Altini shume nga kovidi qe kur te sherohet mbase i vijne mendet.

  Përgjigju
 • zara: 02/01/2021 10:57

  Thuhet që nuk flitet keq pas vdekjes për dikë, por ky i ati i Goxhajt volli vrer dhe nuk la gjë pa thënë pas rënies së sistemit, ndonëse kishte qënë gjithë jetën kryetar dege në ministrinë e brëndshme. Shiti gjithë agjentët duke shkelur rregullat e të qënit në atë detyrë. Ishte nga ata që ktheu fletën të nesërmen, pasi kishte qënë gjithë jetën komunist (si Sala), dhe doli si shpëtimtari...prandaj bën i biri kështu. Pa dashur t'i përmbledh të gjithë, por këta tropojsit që erdhën në Tiranë si besnikë të PPSH, e kthyen pllakën se ishin karrieristë (karaduzë i kemi quajtur)dhe për interesa shisnin gjithshka, si bën edhe i biri. Do takohet me ata që i shau pas 90-ës e ka shumë llogari për të dhënë.

  Përgjigju
 • $$$$$$$: 02/01/2021 09:54

  Altin gaxha eshte legeni i jeta osh qef ..ter jeten legen ngeli ky mavria..

  Përgjigju
 • FATMIRI: 02/01/2021 08:58

  TE KISHTE MAR KETE ME MIRE

  Përgjigju
 • Ilir: 02/01/2021 08:35

  Nuk e di si mund të jeni kaq të fiksuar me një person. Në faqen e vetë të facebook ai e ka sqaruar: “Kam thënë gjthm që kjo është PLANdemi, është armë biologjike dhe s’ka asnjë masë që mund ta ndalojë përhapjen dhe ka vdekshmërinë e një flame një herë në 4-5 vjet. “ Nuk keni lajme të tjera sesa merreni me këtë. Kjo që bëni ju është propagandë partiake.. Ngushëllime për humbjen e njeriut të dashur.

  Përgjigju
 • "Kalendari": 02/01/2021 03:47

  Ish punonjes i vyer i armes se sigurimit.Rahmet paste

  Përgjigju
 • Iris: 02/01/2021 00:51

  Babai i tij nga fotoja duket njeri i mire e i respektuar,me vjen keq qe humbi jeten.Shpresoj qe te mos kete ndare te njejtin mosbesim me te birin per koronen.Sa per A.Goxhaj besoj se cmimi qe po paguan per mendesite e tij do te jete mesimi me i madh qe ka marre ndonjehere ne jete.

  Përgjigju
 • Erik: 02/01/2021 00:13

  Ngushellime, behuni te forte! Mbase ke vene mend pas kesaj fatkeqesie.

  Përgjigju
 • Birisha.: 01/01/2021 23:33

  Ngushllime familjes. Po pse ja fusni kot o gazetar.Baba nuk i paska vdekur nga coronavirus po nga gripi kinez.

  Përgjigju
 • ymeri: 01/01/2021 23:08

  ME NE fund e kuptoi altini--flori se kovidi ekziston,,,megjithsate ngushellime per babane...

  Përgjigju
 • Ligji: 01/01/2021 23:00

  Ja edhe nje rast ku prokuroria mund te tregoje vullnetin e saj per te zbatuar ligjin ky eshte personi i papergjegjshem qe dilte pa maske u infektua dhe infektoi edhe te atin nga papergjegjshmeria e vullnetshme o zbatoni ligjin ose bejeni kodin penal tub dhe futeni ne b....

  Përgjigju
 • Boli: 01/01/2021 22:30

  He mo legen dil prap bej protesta kundra virusit more ne qaf yt ate

  Përgjigju
 • goni: 01/01/2021 21:51

  te vjen keq se jete njerezore .... por ky tipi sja fare stabilitet mendor ...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin