Besimtarët myslimanë urojnë Kurban Bajramin, qytetari nga Arabia: Falja e namazit madhështore (VIDEO)

 

Besimtarë myslimanë kanë shprehur urimet e tyre më të përzemërta për festën e kurban Bajramit, për sa më shumë harmoni dhe mbarësi në familjet e gjithsecilit. Simbolika e kësaj feste është therja e një kafshe për kurban dhe si duket fenomeni i rritjes së çmimeve ka prekur dhe koston e blerjes së kafshës për kurban.


Lajmi kryesor:

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin 'Skënderbej'! Bujar Spahiu thirrje të rinjve: Mos u largoni nga vendi


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje