Bora gjysmë metri/ Fshati Panarit në Korçë me 40 familje i bllokuar prej 13 ditësh, banorët tentojnë të hapin vetë rrugën, por pa sukses

Rruga që të çon në fshatin Panarit

KORÇË- Rruga Shtyllë-Panarit vijon ende të jetë e bllokuar. Banorët tentojnë të çajnë rrugën me xhipa, por pa sukses.

Trashësia kalon mbi gjysmë metri, ndërsa Bashkia Korçë ende nuk ka nisur asnjë mjet borëpastrues në zonë.

Në Panarit prej 13 ditësh mbi 40 familje  të izoluara të cilat nuk komunikojnë dot me njësinë Vithkuq apo me  Korçën.

1611525019_cbf03d3f7d014512a6c759e33ebf7943.jpg

1611524928_923a13d2c39f4bfb9a06a8889dabd78f.jpg

Rruga që të çon në fshatin Panarit

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

PD kërkesë KQZ-së: Qeveria po shkel rregullat e zgjedhjeve, ka dhënë koncesion 100 milionë euro dy muaj para zgjedhjeve