Braçe uron 7 marsin nga Divjaka, tregon si po ecin punimet e shkollës së Çermë Sektorit: Ishim në borxh, po e çojmë deri në fund! Dhuratë për nxënësit e mësuesit

Deputeti Erion Braçe e ka nisur ditën në Divjakë duke thënë se shkolla e Çermë Sektorit po merr formë dhe cilësi. Në një postim në rrjete sociale thotë se nëse kanë bërë diçka shumë të mirë në Divjakë janë shkollat.

“Puna e bërë me dëshirë më shumë se kurrë, për fëmijët, për mësuesit doemos! Tani në radhë qendra e edukimit në Remas, me të njëjtin standard si kudo!” – shkroi Braçe.

Deputeti tregoi si po ecnin punimet ndërsa krah tij qëndronte Arjani, përgjegjës për t’i dhënë formën e duhur shkollës.

“Jemi drejt përfundimit. Punimet janë cilësore. Merakun e lagështirës e kemi mbaruar pjesën përpara, tani jemi rreth e qark shkollës. Pastaj do bëjmë kanalizimet. Punët janë drejt përfundimit.  Javës tjetër themi se do e mbarojmë”, tha Arjani.

“Kjo është shkolla të cilës i ishim në borxh edhe prej cilësisë së punimeve të mëparshme. Kjo është shkolla e fundit në njësinë administrative Tërbuf që ne duhet të bënim dhe ja dolëm, po e cojmë deri në fund. Dhuratë për nxënësit dhe mësuesit në ditën e tyre për të pasur kushte sa më të mira mësimdhënie pikërisht këtu”, tha Braçe.

 

 


Lajmi kryesor:

7 marsi/ Nxënësit lule e dhurata mësuesve! Nuk mungojnë as zarfe me para! Nxënësja: Kam dhuruar një buqetë dhe ca lekë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 09:00 votuan 4.04% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 09:00 votuan 4.04% e votuesve