Britani e Madhe/ Vritet 21-vjeçari shqiptar, në pranga dy italianë

Britani e Madhe/ Vritet 21-vjeçari shqiptar, në pranga dy italianë

Serxhio Marku

Serxhio Marku, një 21-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në një spital në Britaninë e Madhe pasi u gjet i plagosur rëndë në Stafford Road në Brighton.

Lidhur me këtë ngjarje policia britanike ka vënë në pranga dy italianë të cilët akuzohen si autorë të vrasjes së 21-vjeçarit shqiptar.

Në pranga ranë Francesco Dagostino, 44 vjeç dhe Giuseppe Petriccione 45 vjeç. Kreu i Krimeve të Rënda Alex Geldart tha se specialistët janë lidhur me familjen e viktimës duke i premtuar se shumë shpejt do të bëhet e mundur zbardhja e ngjarjes.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emi: 17/09/2019 10:16

    Edhe emrin e paska vun italjan edhe a ta ja moren jeten. A thu se emri te nryshon se prej ka je.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Deputetët e të djathtës ekstreme në Austri lënë sallën ku mbante fjalim Zelensky

Deputetët e të djathtës ekstreme në Austri lënë sallën ku mbante fjalim Zelensky