Bushati: Skema e korrupsionit të Ramës e Ballukut me 7 tendera në Unazën e Tiranës! 130 mln euro tendera të parafiksuar për të 'qerasur' oligarkët

Foto e publikuar nga Helidon Bushati

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Helidon Bushati ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministers së Infrastrukturës, Belinda Balluku, sipas së cilit kanë dhënë tendera me vlerë 130 milion euro tendera të parafiksuar.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti Helidon Bushati nga Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese thotë se kjo është një skemë e korrupsionit për të “qerasur” oligarkët.

ARRSH e Ballukut do të zhvillojë 7 tendera për ndërtimin e pjesës së mbetur të Unazës së Tiranës, me vlerë 130 milion euro. Tenderat janë të parafiksuara si llokma në tryezën e oligarkëve, por faturën e paguajnë qytetarët shqiptarë përmes taksave të tyre, që rriten përditë.

Çdo llokmë tenderi të kësaj unaze 20 milion euro për kilometër futet në barkun e korrupsionit endemik të Edi Ramës që qeras oligarkët. Unaza e Korrupsionit të Edi Ramës do të denoncohet edhe më fort, me fakte e prova, për prokurorinë e paralizuar përballë korrupsionit që ka kapur shtetin”, njofton Bushati.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Pjeter: 11/09/2021 14:08

  Keta humbanenet nuk arrijne fare te kuptojne qe kjo menyre e te beri opozite ju vet thellon gropen ku kane perfunduar.Nuk arrijne as perafersisht te kuptojne qe kete lloj teknike e ka nzire per 30 vjet Saliu,e ka bere sterre,e ka dhjere komplet,dhe njerzit nuk kane nevoje per denoncime te tilla publike qe nuk dote thone asgje,pervecse blla blla te pavlera.Ne qofte se Rama,Balluku,po anashkalon ligjet per te dhuruar miliona euro oligarkeve,denonconi ne SPAK,dhe beni publike emrat,kush jane oligarket? Kaq te treshe jeni sa nuk arrini te kuptoni qe po beni per te vjelle njerzit me kete lloj gjelle?Fakte o debila fakte,jo opinione personale,propagande,nuk fitoni kurre besimin e jezve ne kete menyre.

  Përgjigju
  • Shkodran: 12/09/2021 20:41

   Cilin të denoncojë në prokurori ky profesor Bushati?! Ky është për prokurori për vete si anëtar i bordit të autoritetit të konkurrencës që gjoja ka hetuar rritjen e çmimit të miellit nga oligarkët....×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Kryeministri Edi Rama në Egjipt, pritet me ceremoni shtetërore! Nënshkruhen 3 marrëveshje për bashkëpunimin kulturor