Çështja "Ndrangeta", prokuroria kërkon 6 vjet dënim për ish- futbollistin e Juventusit

Çështja

Futbollisti, Vincenzo Iaquinta

Prokuroria në Itali ka përfunduar akt akuzën për çështjen “Ndrangeta” ku janë kërkaur dënimet për 151 të pandehur, dënime të cilat shkojnë deri në 30 vjet burg. Mes të pandeurëve është edhe futbollisti italian Vincenzo Iaquinta dhe babain e tij Giuseppe me një total të dyve prej 19 vitesh.

“Ndrangeta” ishte një grup kriminal i organizuar i përqendruar në Kalabri të Italisë. Kjo organizatë kriminale arrinte të pastronte para deri në 3% të PBB të Italisë deri në vitin 2010. Në këtë organizatë janë akuzuar të përshirë edhe ish lojtari i Juventusit dhe babai i tij

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Vrasja e 44-vjeçarit Pjetër Kola në Pukë, shpallet në kërkim autori

Vrasja e 44-vjeçarit Pjetër Kola në Pukë, shpallet në kërkim autori