Cikalleshi ‘dopietë’ në Turqi, 8 realizime këtë sezon! Rey Manaj nderon Sivasporin, shënon golin 3 pikësh

Sokol Cikalleshi po kalon një formë të jashtëzakonshme në këtë fundvit në kampionatin turk. Sulmuesi kavajas i kombëtares realizoi ‘dopietë’ në ndeshjen e së dielës që Konyaspor fitoi 2-0 kundër Kayserispor. Edhe pse me penallti, rrjetat e 33-vjeçarit i dhanë tre pikët skuadrës së tij.

Me këtë ‘dopietë’ Cikalleshi u ngjit në kuotën e tetë realizimeve, 4 më pak se golashënuesit Edin Dzeko dhe Mauro Icardi.

Sinjale shumë pozitive po jep edhe Rey Manaj. 26-vjeçari realizoi golin e vetëm të ndeshjes në fitoren 1-0 që skuadra e tij Sivvaspor mori të dielën kundër Istanbulsporit. Edhe pse e nisi sezonin duke mos qenë në formë, Manaj është ngjitur në kuotën e 6 realizimeve deri më tani, ndërsa forma e tij pa diskutim që nuk po kalon pa u vënë re nga trajneri i kombëtares Sylvinho.

Këtë fundjavë rrugën e rrjetës e gjeti edhe Muja. Futbollisti i kombëtares shënoi golin e parë të ndeshjes që Antëerpi barazoi 2-2 kundër Ëesterlo në kampionatin belg.

‘Apelit’ të golit këtë fundjavë iu përgjigj edhe Taulant Seferi. 27-vjeçari barazoi shifrat me penallti për skuadrën e tij para se Bani Jas të përmbyste 2-1 kundër Ittihad Kalba.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore