Cilët artistë shkëlqyen me veshjet e tyre në 'Brit Awards 2020' (FOTO)

Foto nga 'Brit Awards'

Mbrëmjen e djeshme u mbajt "Brit Awards", ku vipat shpalosën veshjet e tyre, që nga Hershey e Lizzo-s e deri tek kostumi i verdhë i ndritshëm i Harry Styles.

Në natën më të madhe të industrisë muzikore në Mbretërinë e Bashkuar, që u zhvillua në arenën O2 të Londrës, përvec muzikës u mbajtën edhe disa fjalime të ngarkuara politikisht dhe në mënyrë zhgënjyese.

Sipas CNN, artistët femra rrëmbyen vëmendjen më të madhe gjatë kalimit në në tapetin e kuq.

Lizzo dukej e shijshme në tapetin e kuq, e veshur me një fustan të mbështjelljes asimetrike e gjatë nga  Moschino.

 Veshja paraqiste logon e markës së çokollatës, një barkod, etiketën e çmimeve dhe madje edhe detaje ushqyese.

Billie Eilish gjithashtu zgjodhi ngjyrën bezhë ​​me veshjen e saj nga marka Burberry diuke përshtatur edhe thonjtë me dizenjon e veshjes.

Celeste, me një fustan me rruaza e perla të Gucci me doreza dantellë të zeza, solli zhurmshëm vitet 1920.

I vetmi burrë që ra në sy me veshjen ishte Harry Styles.

Ai zgjodhi tre veshje të ndryshme gjatë mbrëmjes, secila me një përzierje të pjesëve femërore dhe mashkullore, dëshmi që ai po e përqafon gjithnjë e më shumë modën pa gjini.

Stilet na dhanë një kostum ngjyrë kafe të viteve 1970 nga Gucci në tapetin e kuq, me perla, një jakë broderie anglaise dhe një fjongo të zezë në anën e tij të majtë, një shenjë e zisë për prezantuesen e ndjerë të TV Caroline Flack.

Në skenë, ai veshi një xhup të zakonshëm me dantella Gucci, të cilin e veshi zbathur në një shfaqje mjaft të lëvizshme të "Falling".

Ai më pas e mbylli mbrëmjen me një kostum të verdhë të shkëlqyeshëm nga Marc Jacobs, me një qafë të përkryer jargavani.

Ora 16:29
Cilët artistë shkëlqyen me veshjet e tyre në 'Brit Awards 2020'
1/14
Lizzo
E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?

Komento