Covid 19 prek koncesionet, pas Check up-it pezullohet ai i mbetjeve, dy rrugëve Milot-Balldre e Orikum-Dukat dhe i laboratorit

Ministri Arben Ahmetaj tha se qeveria ka prekur një sërë koncesionesh për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Përveç koncesionit  të Check up-it, janë prekur edhe koncesionet  e mbetjeve, koncesionet e dy rrugëve Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat si dhe koncesioni i laboratorit.

"Nga fondi 120 milionë dollarë anti Covid përfshinë  që biznesi i vogël të spostojë  takim- fitimin për 6 majorin tjetër, i ka hequr kamatëvonesat  familjarëve, ka shkurtuar koncesionet,  check up, është pezulluar në gjithë territorin e Shqipërisë për laboratorin dhe ajo që është ndërtuar i vihet në dispozicion Shëndetësisë, janë prekur koncesionet e mbetjeve, janë hequr nga koncesioni i dy rrugëve Milot-Balldre dhe orikum-Dukat,  janë prekur këto koncesione dhe shpresoj shumë të mos shkojmë tek plani B", tha Ahmetaj.


Lajmi kryesor:

Fatkeqësia natyrore? Ahmetaj te '5 Pyetjet': Po e diskutojmë! 5 koncesionet që prekëm për faturën! U godit 12% e punësimit


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE kritikon Metën: Presidenti bëri fushatë kundër partisë në pushtet, gjuha e përdorur ishte konfrontuese