COVID/ Humb jetën infermieri i kirurgjisë pranë QSUT

Mjeku Enver Maloku

Një prej infermierëve në urgjencën e kirurgjisë pranë QSUT ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e koronavirusit.

Enver Maloku, rreth 50 vjeç ndodhet i shtruar në spitalin infektiv prej disa ditësh.

Fatkeqësisht, mjeku nuk ka mundur dot të fitojë betejën me pandeminë.


Lajmi kryesor:

COVID në Shqipëri/ Shifra të larta me koronavirus, 525 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit! Humb jetën infermieri në QSUT! Kryebashkiakja e Patosit rezulton pozitive!


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Përurohet fusha sportive e shkollës 'Sabaudin Gabrani', Veliaj: Do transformojmë çdo cep të Tiranës, investojmë për fëmijët