I nxori armën pronarit të një lokali dhe rrahu klientët, Report Tv siguron foton e gardistit Dashamir Kurti! U kallëzua më 1 shkurt se dhunoi një tjetër person

I dehur i nxori armën pronarit të një lokali dhe rrahu klientët, Report Tv siguron foton e gardistit Dashamir Kurti! U kallëzua më 1 shkurt se dhunoi një tjetër personReport Tv ka siguruar një foto të tij dhe ka mësuar se ky nuk është rasti i parë kur Kurti akuzohet se ka shkelur ligjin, pasi më 1 shkurt është kallëzuar pasi ka rrahur një person.

Dje AMP ka vënë në pranga inspektorin Dashamir Kurti, 44 vjeç, me detyrë Trupë Shërbimi, i dyshuar për kryerjen e veprave penale të "Shpërdorimit të detyrës" dhe "Kanosja".

Sipas policisë. rreth orës 12:10, punonjësi i Gardës së Republikës, Dashamir Kurti, është konfliktuar fizikisht për motive të dobëta me klientët dhe pronarin e një lokali në rrugën "Elez Isufi" në Tiranë, të cilët i ka kanosur me armën e shërbimit, në shpërdorim të detyrës.

Nga hetimet paraprake rezulton se Dashamir Kurti, duke qenë jashtë shërbimit, ka konsumuar pije alkoolike në ambientet e lokalit dhe më pas është konfliktuar me klientët dhe pronarin e lokalit, të cilët kanë arritur t'i heqin armën nga dora duke e neutralizuar

1645012291_1645007836KURTI.jpg

 

Dashamir Kurti
 

 

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Poplli: 16/02/2022 18:51

    Jepini nai dekorat ose propozojeni për deputet apo kryetar bashkie siç bot me atë shtrremsin në Burrel që shetit me S CLASS e funit.Turp i zotit.Ne sbohemi njerëz.Ktij qaf derri i do q* turinjt ta tërheqësh zvarrë me makinë.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi