Daut Gumeni: Gabimi që do fundosë Berishën!

Daut Gumeni: Gabimi që do fundosë Berishën!

Daut Gumeni thotë se postet politike në Shqipëri nuk mund të trashëgohen. I ftuar në emisionin Shqip në Dritare TV, zoti Gumeni thotë se nëse Sali Berisha do të vendosë të bijën Argita Berishën në krye të PD, do të ishte fatale për opozitën. Ja si e argumenton zoti Gumeni!

“Përvoja e Azisë Juglindore ka pirë ujë vetëm në Greqi. Vetëm ata e kanë politikën familjare. Në Evropë kjo metodë nuk funksionon.

Nëse Berisha vendos të bijën si pasardhëse për kryetare të PD, do nisin të tallen dhe ata që e mbështesin. Sepse ata e mbështesin për interesa.

Ata duan që të jenë në listat për deputetë. Ata nuk kanë mall për atë që flet nga papafingo, por për postet që do të marrin”, u shpreh Gumeni./ Dritare

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton

Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton