Debati Einxhel-Donald merr përmasa të mëdha! Ja çfarë thotë babai i moderatores në rrjete sociale (FOTO)

Debati Einxhel-Donald merr përmasa të mëdha! Ja çfarë thotë babai i moderatores në rrjete sociale (FOTO)

Einxhel me të atin

Debati mes moderatores Einxhel Shkira dhe aktorit Donald Veshaj në shtëpinë e 'Big Brother Vip', duket se përveç dyshesh ka përfshirë shumë njerëz jashtë.

Në lidhje me debatin mes Donaldit dhe Einxhel, ka reaguar edhe babai i kësaj të fundit. Babai i Einxhel ka reaguar përmes një story duke kërkuar kontratat dhe faktet për pagesën e së bijës.

“Lidhur me komentet shumë të një anshme jashtë debateve në BBV midis Einxhelit dhe banorit Donald, në lidhje me largimin nga puna apo moskorrektesën e Einxhelit do doja ta dija: 1. Kontratën e punës të firmosur nga të dyja palët me të gjitha kushtet që ajo përmban për rolin e saj në spektaklin e pretenduar dhe hapësirën e saj në ekranin e Vizion Plus TV. Oraret, kërkesat dhe detyrimet e të dyja palëve. Kjo e vulosur tek noteri. Si dhe pagën e punës së saj për aq kohë sa mendohej kohëzgjatja.  2. Dua të më tregojnë borderonë e financës ku i është dhënë rroga Einxhelit të firmosur nga vetë ajo. 3. Kërkoj nga subjekti apo produksioni i këtij spektakli apo zyra e personelit motivacionin zyrtar të largimit nga puna të firmosur nga të dyja palët, përpara se këtë ta kërkoj nga institucionet shtetërore që merren me këto punë. Debatet banale dhe pa vlerë të bëra për audiencën e BBV nuk mendoj se janë më të ashpra sesa një situatë e përsëritur nga këto subjekte në lidhje me produksionet e tyre. Korrektësia në punë gjithmonë është zyrtare dhe me kushte, aspak shoqërore dhe kafeneve. Pasi di në prezencën time që dy binjakët kanë premtuar gjëra të tjera gjëra për angazhimin e Einxhelit pranë tyre”,– ka shkruar babai i Einxhelit.

Kujtojmë se moderatorja e njohur Einxhel Shkira akuzoi vëllezërit binjakë, Romeo e Donald Veshaj se e hoqën nga puna pas një aksidenti që bëri dhe iu desh të shkonte me vonesë në xhirimet e emisionit të tyre.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • TA RRAS LALA: 07/02/2022 20:48

  O çfar popull injorant e sa pa skrupull. Të gjith komentusit meren me Enxhëll po harojn vet që kanë : mama, motra , gra , vajza. E kta meren me jetën private të një vajze e kjo vajz me jetën e saj bën çfar të doi. Prandaj dhe ky üopull vuan se ka mentalitet Taleban. Po mmotrat, grat, nënat tuaja e dini ju se çfar kan bēr në jet ? Po ju sju interesoin ato üo ju intereson jeta e tjetrit. TË MJERËT JU O TALEBAN PËR KËTË MENTALITET ANADOLLAK. Sekush e bën jetën si do vet dhe ju o Taleban bëjen7 si të doni jetën tuaj po të tjerët lërini rehat. Turp djem të rinj e shkruajn kto lloi üislliqe idjoteske tipike Shqiptare.

  Përgjigju
 • Ok ok: 04/02/2022 08:33

  Maskilizmi i ndyre shqiptar. Pse u dashka qe kur nje femer ne debat ti permendet qe te njoh se kush je, duhe lene te nenkuptoje se vajza na qenka K*rve. Kush e percakton cfare te be K*urve? Dy meshkuj pa talent dhe mw shume efo qe nuk lane femer pa perdor per fame?? Po edhe sikur Einxhel tw ketw shume partner eshte totalisjt personale dhe nuk ndikon aspak tek e verteta qe ajo thote qe jane treguar jokorrekt ne pune dhe nuk e kane paguar. Donaldi eshte tipiku mashkullit te ndyre, paragjykues, egoist dhe i papjekur. Sa per Einxhel pertej qe eshte nje vajze kurajoze duhet te ndryshoje menyren qe gjthm ankohet per cdo gje dhe ka tendence te flasi vetem per gjera negative!

  Përgjigju
 • @Nora: 04/02/2022 08:31

  O Nora pse te dogji ty per ato qe shkruajti gripi.Tha tamem ato qe i takojn nje realiteti pis si ky qe jetojme dhe per ate baba qe na jep mend ketu

  Përgjigju
 • Qwert: 04/02/2022 00:34

  Eh dit per dit enxhi ja merrte ne *** stresit ..na ben edhe te ndershmen kjo lavirja.

  Përgjigju
 • Prindi: 03/02/2022 21:52

  Gjynah se je dhe prind, por qe ta ka marre ftyren vajza, Se ste ka pase naiher ne liste, ka bere ca ka dashte, Ti kujtohesh sot per borderot, ne fakt borderot njihen para 2005 ndoshta, se me pas as firma me ordinere spunonte me bordero, Por mos kerkon ndonje fature tjeter.. Por ajo spara ka punu me fatura vetem me cash baby. Pas 30 e kusur vitesh e morem vesh qe enxheli paska dhe babe!!!

  Përgjigju
 • Gripi: 03/02/2022 21:27

  Ketij injoranti i duket vetja si Ilir Meta hahahahaha Cfare borderoje do firmosi jot bije o torollak se ligjerisht rroga kalon ne banke hahahaha firmos borderone thote ky qe eshte afersisht me shkolle te mesme hahahaha Vajzen e "ke varur ne gozhde" zoteri dhe e ke nxjerre ne shitje. Duhej te interedoshe me pare sepse ajo eshte madhore me zotesi te plote juridike dhe ti nuk je kujdestari i saj sikur je babai i briney spirs hahahaha 1. Cfare arsimi ka vajza juaj? 2.Cfare profesioni ka? 3. Cfare talenti ka apo cfare perfaqeson kjo vajze qe show banal BB e quajti vip? Mos te flasim per gjera qe nuk na takojne dhe as interesojne. Kush eshte vajza juaj zoteri meqe po zini hapsire mediatike? Kengetare? Balerine? Poete? Skenariste? Regjizore? Sportiste? Aktore? Modele? Gazetare? Apo dicka tjeter qe nuk na vjen ne mendje?

  Përgjigju
  • @Dielli: 05/02/2022 00:18

   Je ke futur kot plako. Cili nen i Kodit te Punes e ka te shprehur kete model borderoje qe thua ti? Apo e ke me te degjuar??? Meqe ra fjala, di gje per cfare ka studiuar kjo vajza? Cfare profesioni ka????? Mbetem duke pyetur por asnje nuk pergjigjet! Mos eshte profesion te banosh ne BB Vip? Apo Vipat qe ben Vjollca Hoxha??? Po babai qe pasks insta cfare profesioni ka?? Kaq o njerez jo llafe pazari me dashnore dhe pa dashnore se ato i ka per vete. Po pyesim per Vipat???

  • Dielli: 04/02/2022 10:19

   @gripi: E ka kodi i punes qe pavaresisht kalimit te pages ne bank, punedhenesit eshte i detyrauar te njoftoj punemarresin per kalimin e pages me ane te nje shkrese, qe deri dje eshte quajtur bordero

  • @Nora: 03/02/2022 23:55

   Cfare profesioni ka kjo vajza qe ta dime per cfare duhet paguhet?? Kete thadhe une edhe qe babai i kesaj eshte torollak kerkon firme ne bordero. Une flas per banalitetin kolektiv " te vipave" si ty dhe kjo ti me flet per sindikata. Ne cfare sindikate e fut veten ti dhe kjo vajza?? Apo Sindikata e Vipave pa trashegimi kulturore familjare genetike, pa trashegimi financiare, profesionale? Me fal moj Nora e 21-it por nuk te perkrah dot aa ty as kete. Prandaj nuk behet shqiperia se nuk kemi shume njerez si kjo vajza dhe si ty hahaha Ju do e beni shqiperine, ju e keni ngritur lart emrin shqipetar ne bote hahaha. Ke ndonje pergjigje per pyetjet e mia naive apo as ti nuk e di? Te thashe dua te di profesionin jo ato qe nuk me interesijne se ajo eshte jeta e saj.

  • nora: 03/02/2022 22:22

   O Gripi, njerez si ty ka plot ne Shqiperi , prandaj nuk behet ky vend. Turp te kesh qe flet ashtu.Po te ishe ti apo vajza jote ne ato kushte kur te marrin ne pune dhe nuk te lidhin kontrate me te gjitha kushtet sic i ka gjithe bota dhe te heqin kur i do prapanica pa te dhene as leket e atyre diteve qe ke punuar si te vjen ty truthari Gripi ? Ne vend qe te gjithe te behemi bashke dhe ti ndalojme keto fenomene se eshte per te miren tone dhe te femijeve tane ca idiote si puna jote shajne e perbuzin ata qe ne fakt duhet ti perkrahim. . Mbase edhe ti je si puna e atyre vellezerve e te tjereve qe jane mashtruesa dhe te pafytyre.

 • Sondazhi i ditës:

  Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)