Defekt në dy fidera, tre lagje në Tiranë pa drita

TIRANË- Rruga e Kavajës, 'Irfan Tomnini' dhe zona e Ish- Parkut kanë mbetur pa energji elektrike.

Burime zyrtare bëjnë me dije se shkak ka qenë mbingarkesa në rrjet duke shkaktuar avari në dy fidera, e për pasojë kanë mbetur dhjetëra banorë të kryeqytetit pa drita.

 Në reagimin zyrtar, OSHEE njofton se po punojnë për riparimin sa më të shpejtë të defektit.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tabaku: Shqiptarët shpenzuan 30 milionë mjekime anti-COVID, qeveria rimbursoi vetëm 1%! Kjo nuk duhet të jetë qeveria jonë