Deklaratat e Escobar/ Redi Varaku: Kemi ripropozim të SHBA se si PD-ja të vijë në pushtet në 2025

 

Analisti Redi Varaku komentoi në Repolitix, deklaratat e Escobar lidhur me lidershipin e PD-së. Varaku u shpreh se Escobar dhe SHBA duket se po gjejnë sërish një rrugë që PD-ja të vijë në pushtet në vitin 2025.

'E shoh si ripropozim të SHBA. për një formulë se si PD-ja të vijë në pushtet, ripropozim të ofertës. Zoti Escobar sjell një propozim për PD-në, që mund të jetë një, urojmë që partia kryesore opozitare të gjerë rrugën e saj dhe të propozojnë një rrugë për të dalë nga kriza. E para një ndarje e qartë me zotin Berisha dhe një mbështetje e re e rinovuar për PD-në në zgjedhjet e 2025. Nëse vula më 11 qershor i kalon zotit Basha, atëherë vullneti i SHBA do jetë i qartë sa i takon lidershipit të PD-së', tha analisti Redi Varaku.


Lajmi kryesor:

Escobar 'rishpalli' non-grata Berishën/ Meçaj në 'Repolitix': Mesazh i qartë për popullin demokrat! Kthupi: Mbështetja për Rithemelimin po tkurret


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata i dha vulën Berishës, çfarë duhet të bëjë Basha?×

Lajmi i fundit

Hetimi pasuror/ Pas Kryemadhit, Ilir Meta në SPAK! Kreu i PL: Po shkoj te Dumdumani, s’guxon t’ia përmendë emrin Ramës

Hetimi pasuror/ Pas Kryemadhit, Ilir Meta në SPAK! Kreu i PL: Po shkoj te Dumdumani, s’guxon t’ia përmendë emrin Ramës