Delegacioni turk në Shqipëri: U vendos përcaktimi sa më shpejtë i tokës për ndërtimin e 500 banesave

Në një postim në Facebook, Ambasada turke shkruan se

"Delegacioni ynë i përbërë nga Drejtoria e Administrimit dhe Banesave Publike kryesuar nga Ambasadori Yörük, në zbatim të udhëzimit të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e 500 banesave në Shqipëri, zhvilloi takimin e dytë me delagacionin shqiptar të kryesuar nga Ministrja e Kultures znj. ElvaMargariti. Në takim u vendos të përcaktohet toka e përshtatshme për 500 shtëpi që do të ndërtohen.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ BE: Gati për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti! SHBA: Ndihmë për 9 mijë fëmijë (VIDEO)


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Lezhë/ Merr flakë në ecje 'Benzi', s'ka të lënduar!