Dëmtimet një makth, Lukaku rrezikon Botërorin! Niset për kurim në Belgjikë

Dëmtimet një makth, Lukaku rrezikon Botërorin! Niset për kurim në Belgjikë

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku pësoi sërish një dëmtim muskular pas rikthimit në fushë. Sulmuesi i Inter qëndroi jashtë fushave për afro dy muaj, teksa sërish ndjen shqetësim në kofshë. Situata me dëmtimin ka bërë që Lukaku të udhëtojë drejt Belgjikës për kurim, kjo pas akordit të kombëtares belge me Interin.

Trajneri Roberto Martinez e kërkon me çdo kusht lojtarin nën urdhërat e tij për Botërorin e Katarit. Me Kupën e Botës që nis në 20 nëntor, koha e rikuperimit do duhet të jetë e shpejtë. Pas afro një jave Lukaku do rikthehet sërish në Milano për të vijuar me procesin e riaftësimit. Kujtojmë se 29 vjeçari u rikthye fundjavën që lamë pas në fushë për Inter, në fitoren me Sampdorian.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm