Noka: Përgjim tjetër për Xhafajn, të shtunën ju largojmë. Braçe: Bujrum, merreni pushtetin si në '96

Pas Komisionit të Ligjeve, debatet e forta kanë përfshirë edhe Komisionin e Ekonomisë. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka paralajmëruar një tjetër përgjim nga PD për Agron Xhafajn.

Noka përmendi dhe protestën e paralajmëruar nga opozita të shtunën, më 26 maj, duke thënë se nëse ministri Xhafaj nuk është larguar, opozita do ta largojë atë bashkë me kryeministrin, por Erjon braçe i kujtoi deputetit të PD vitin 1996, kur pushteti u 'rrëmbye' me dhunë.

Së shpejti një përgjim i ri që provon se Agron Xhafaj  vijonte trafikun e drogës, gjatë kohës që vëllai i tij ka qenë ministër i Brendshëm. Largimi i Agron Xhafajt në Itali ishte një lëvizje dinake për t’u hedhur hi syve njerëzve. Materiali i dytë që do dalë do jetë vërtetim katarcipërisht i faktit se Agron Xhafaj ishte aktiv në trafikun e drogës, kur vëllai i tij ishte ministër. Nëse të shtunën nuk lirojmë ministrin, bëhuni gati se do ju largojmë me gjithë kryeministrin

Flamur Noka, deputeti i PD

Në përgjigjen e tij, kreu i komisionit, Erjon Braçe, i ka thënë se opozita mund ta marrë pushtetin me dhunë, duke i kujtuar vitin 1996. 

Bujrum, merreni me dhunë pushtetin, si në vitin 1996. Kërcënimet janë të rënda në raport me ligjin.

Erjon Braçe, kryetar i Komisionit të Ekonomisë

Braçe është përplasur dhe me kreun e grupit të PD, Edmond Spaho, i cili ju kërkoi socialistëve të reflektonin lidhur me akuzat ndaj Xhafajt. Deputeti i PS iu përgjigj Spahos se janë kthyer në komunizëm.

A e kuptoni në çfarë gjendjeje jeni futur, në çfarë rruge pa krye, dhe duhet të reflektoni se është në interes të publikut. 

Edmond Spaho, deputet i PD

Brace: Po boll mo burrë boll, se e keni kthyer komunizëm e shkuar komunizmit. 

Erjon Braçe, deputet i PS

Pas debateve të forta, ku deputetët e PD vijuan me akuzat e forta ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, opozita ka braktisur Komisionin e Ekonomisë. 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kamaleoni: 21/05/2018 21:35

  Noke me then te drejten aq i zi sa je ke filluar te dukesh diamant ne krahasim me farsen ne pushtet

  Përgjigju
 • Malokeqiresi: 21/05/2018 20:12

  Jepi Muli boj gam gam se na malokes qe ke ne shpi ja bojme bam bam cdo dite. Ska njel mo malok paskuqani tu e q...

  Përgjigju
 • Veshgjati Viçidolit: 21/05/2018 18:57

  PD mer puashtetin . Kryeminister Flamur Noka, figura e shqyer e Kombit Shqiptar. eshte fat i madh qe kemi te tille njerez qe historia rralle i pjerdh.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 21/05/2018 18:54

  Po a jane disa krahina qe Muli-Muli i thona gamorit apo mushkes, kur duan ta zbutin?

  Përgjigju
 • Faik: 21/05/2018 17:03

  O Mjeranët DITË ZINJË të PD KRIMIT dhe LesheLi GRABITJES i keni Shanset ZERO me ata që Drejtojnë Partitë tuaja si LULI HAJDUTO-KRIMINELI ashtu edhe MONA HAJDUTJA me Çizme!?!!! Më mirë Zgjidhni 'BABALEN' e Vlorës KRYETAR , sepse keni 10% SHANSE me 'BABALEN' në Krye!?!?!? hahahahahahaha ! Po pse O MAVRIJTË e ZINJË me BANDITË,KRIMINELË dhe HAJDUTË DOGANASH , që kanë Humbur Punën meret PUSHTETI?!?!!! Ju tha mirë I Madhi AVOKAT NGJELA , që NUK meret PUSHTETI me MULIN dhe 3 TULLACËR me DHUNË !?! Prandaj bëni ZGJEDHJET e PARTISË dhe ZGJIDHNI 'Babalen' KRYETAR PARTIE se mbase keni 10% Shpresa për të marr PUSHTETIN me BABALEN në KRYE!! hahahahahahahahahahahahahahahahahaha!!

  Përgjigju
 • Milo: 21/05/2018 16:49

  EDI RAMA DUHET TJU KUNDÈRPÈRGJIGJET ME NJÈ ANTIPROTESTÈ KÈTYRE KRIMINELÈVE TÈ PD DROGÈS , DHE PASTAJ DO TA SHIKOJMÈ SA JU VLEN LÈKURA KÈTYRE KUSARÈVE HAJDUTÈ TÈ PD DHE LSI HAJDUTÈRI. TÈ GJITHÈ NÈ ANTI PROTESTÈ TEK SHESHI SKÈNDÈRBEJ DHE SHQIPTARÈT TÈ MARIN FATET E TYRE NÈ DUART E VETA , SEPSE NDRYSHE NUK BÈHET ME KRIMINELÈT E PD KOKAINÈS .

  Përgjigju
 • Kafsha: 21/05/2018 16:29

  M* njëri ha*e tjetri e bajg Mona

  Përgjigju
 • RUME BAM: 21/05/2018 16:20

  Nokaq nuk ka me 96 boll kapar vendi shkatrim dhe djegije per cfar do ti blidhni njerzit per mashtrumet qe kebi then ketu e 28 vjet

  Përgjigju
 • GASTARJA: 21/05/2018 16:06

  Ju politikan majtas e djathtas me nga 5 shpia secili a mendoni se nje dite-DO VDESESH E NUK KE SE KU TE DHJESESH.

  Përgjigju
 • xhimi: 21/05/2018 15:08

  o noku nuk vjen me ne pushtet ti mo moter q,ti je me i poshtri i pd qe pret te behesh minister i rendit po jo ti do behesh minister per to*et e mia,,

  Përgjigju
 • hahahaaaaaaa: 21/05/2018 15:04

  PO NOYZI GRUPI KUJT ESHTE HAHAHA SE KA BO DHE ATE KENGEN " PUNE E PASTER PUNE PA HILE S'BEJME TRANSPORT NEN 100 KILE " HAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

  Përgjigju
 • Sidi: 21/05/2018 14:38

  Degjo Mul Noka , se ke pese vjet qe ben te fortin ,por je nje sume shpum dhe ke perfitu se deputetet e mazhorances te kane duruar shume dhe pse i ke fyer dhe dhunuar ,por te dish se nese do perdorni dhune per ty dhe Paloken ate qe nuk po e ben drejtesia do e bej populli . Cfar kujton ti mer t*p ,se do te duroj shumica e popullit ty qe perfaqson halen e popullit dhe deputetin me servil dhe budalla . Rama ka faj se ka zgjedh deputet qe kane qetesi , por ti doje nje dru nga mengjesi deri ne darke . Me 26 qe eshte dita kur falangat e krimit te PD me 1996 perdoren dhune kunder PS , ate dite do rrihesh ti po perdore dhune . Provoj klysh k***e te shohesh se kush jane shqiptaret qe do ngrihen kunder tradhtareve te vendit b....r

  Përgjigju
 • Ai...: 21/05/2018 14:25

  Pse nuk e nxoret qe ne fillim pergjimin apo sa gjetet aktoret sa u be grimi sa mesuat tekstin. Kuptoj kuptoj

  Përgjigju
 • Jona: 21/05/2018 14:16

  Shpresoj qe tek ky pergjimi i radhes te keni futur ndonje aktor te ajrit se ai i pari na hapi barkun

  Përgjigju
  • xXx: 21/05/2018 16:14

   Kesaj radhe e kane te ujit Jona,jo te ajrit...

 • lule: 21/05/2018 14:11

  Ketu ceshtja qendron se duke u vendosur shteti ligjor ketyre i hapet pune prandaj nuk e duan Ministrin E Brendshem.E po ketu tani hyn shteti dhe keta te mesohen te respektojne rregullat e demokracise qe pushtetin e marin vetem me vote.

  Përgjigju
 • Njetri: 21/05/2018 14:09

  Vazhdoni se mir e keni nisur se me shum po ju urren populli pedet e pd derisa nuk e lini kete vend te bej para.. mos e vrisni mendjen se po afron ora juaj

  Përgjigju
 • Olso: 21/05/2018 14:08

  O noka po ti duhet te largohesh nga politika me aq shume skandal sa te kan dal dhe tani ma ben moral. I pafytyre

  Përgjigju
 • mondi: 21/05/2018 14:07

  Sapo e pate qe reforma po funksionon duke larguar kupolen e pare te gjyqtarve filluat zahamellin.

  Përgjigju
 • kolo: 21/05/2018 13:59

  kto pergjimet jan bere si qytetari digital i saliut asgje e vertet vetem propagante

  Përgjigju
 • Tani: 21/05/2018 13:40

  12 here ne vit te behen zgjedhje!, ti o flamur pa shkop nuk fiton kurr....

  Përgjigju
 • Drejtësia: 21/05/2018 13:18

  Kjo është përpjekja juaj e radhës për pushtet, vazhdimësia e zorrës tuaj politike që e ka zënë apandesiti dhe po qelb dynjanë me pretendimin se po kostatoni shkelje ligjore apo penale për të shkarkuar ministrin e brendëshëm! Më thoni ju o të kulluarit e PD-së, ku ishit 8 vjet, përse nuk i përmëndët më para këto? Jo or jo asgjë nuk qëndron , vetëm përpjekja juaj e pacipë për të trëguar veten si "jena" që jeni dhe që nuk dini të ushqeheni por vetëm shqyeni dhe të ulërini me atë metodën tuaj të babzisë për pushtet.

  Përgjigju
 • ela: 21/05/2018 12:28

  Ik o malok ,cilin pushtet do maresh ti/iku ajo kohe,iku dhe sikur te votohet sot jeni te humbur.

  Përgjigju
  • Drejtesia: 21/05/2018 13:37

   Bravo respekte , është më se e vërtet u duhet punë të dalin nga përhumbja që kan pësuar.

  • Sorge: 21/05/2018 13:12

   Ik o spiun serb se te ka futur mafja serbo- ruse nen sqetull. Heret a von do e paguash kete qe po ben o tradhtar i kombit tend.

 • Fad: 21/05/2018 12:24

  Te sh.....a maloken or b*th ku bon dhe ti si cub lene mo.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 21/05/2018 12:10

  Noka spiuni i beogradit të q... robt

  Përgjigju
  • john: 21/05/2018 12:57

   ti sh*** kina robt o flamur noka se bejeni prove dhe beni rremuje me daten 26 se do ikni per lesh ,. majeni men edhe majeni mren

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD