Dëshmia e pacientit brenda COVID 2: Të kontrollohen ushqimet që futen në spital nga familjarët

Një pacient i shtruar në spitalin COVID2, në një prononcim për mediat thotë se ushqimi që serviret brenda në spital është i shkëlqyer dhe se përpilohet në përputhje me sëmundjen që pacienti kalon.

Ai shprehet se duhet të shikohen ushqimet që futet nga jashtë, pasi sipas tij i bën më dëm sëmundjes dhe jo mirë.

'Si pacient sugjeroj që të shikohet problemi i ushqimit që futet jashtë nga familjarët. Ushqimi që është në spital është një ushqim i shkëlqyer, ushqim dietik, ushqim i përpiluar nga doktorët dhe në përputhje me sëmundjen që ne kalojmë. Rëndesa më ushqim familjarësh nga jashtë, në mendimin tim i bën dëm sëmundjes dhe jo mirë!'- thotë pacienti.


Lajmi kryesor:

E moshuara fiton betejën me COVID dhe falenderon mjekët tek 'Shefqet Ndroqi': Mos lini njëri që tu përbaltë krenarinë tuaj! Staf i mrekullueshëm


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha