Dibër, u kapën duke transportuar
dru, procedohen dy persona

Dibër, u kapën duke transportuar<br />dru, procedohen dy persona
Ndaj dy personave ka filluar një procedim penal, pasi janë ndaluar nga policia e Dibrës duke transportuar lëndë drusore pa dokumentacionin e nevojshëm.

Procedimi në gjendje të lirë ka filluar për 52, vjeçarin, F.G dhe 37 vjeçarin L.L, pasi janë ndaluar në vendin e njohur si Arap i Poshtëm- Luzinë, duke transportuar me automjetet e tyre tip “IFA”  nga 6 metër kub dru.

Mbi dy të proceduarit rëndon akuza e “Prerjes së paligjshme të pyjeve”

Njoftimi i policisë
Filloi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve :

F.G, 52 vjeç, banues në njësinë administrative Tomin-Dibër.

L.L, 37 vjeç, banues në Selisht, Dibër.

Pasi në vendin e quajtur Arap i Poshtëm- Luzni nga ana e strukturave të Komisariatit të Policisë Dibër shtetasi F.G, dhe L.L, janë kapur me mjetet e tyre tip IFA, të ngarkuara me nga 6 metër kub secili mjet me lëndë drusore.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Prerje e paligjshme e pyjeve", parashikuar nga neni 205 i Kodit Penal.

[gallery]23630[/gallery]
Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra