Digjet shtëpia në Prrenjas! Familjarët rrezikojnë jetën, futen mes flakëve për të nxjerrë të moshuarën, shpëtojnë mrekullisht

Foto teksa zjarrfikësit po shuajnë zjarrin

PRRENJAS- Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme, ku fatmirësisht kanë shpëtuar mrekullisht anëtarët e kësaj familje, edhe pse kanë rrezikuar.

Gazetari i Report Tv, Rondaldo Gjoshi raporton se ngjarja ka ndodhur në Rrajcë të Prrenjasit, në banesën e Xhevat Çukut. Më e rrezikuara ka qenë e moshuara në këtë familje, e cila ndryshe nga pjesëtarët e tjerë të familjes nuk mund që të dilte jashtë, kur shtëpia po "përpihej" nga flakët.

Kanë qenë familjarë të saj që kanë rrezikuar, të cilët u futën brenda në shtëpi mes flakëve dhe ia dolën që të shpëtonin mrekullisht të moshuarën e kësaj familjeje. Dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike, teksa Report Tv sjell foto nga shtëpia, ku që dëmi material i shkaktuar është shumë i madh.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Deri më sot asnjë lek nga ligji i sponsorizimeve', Duka: Pse 12 herë më të këqinj se Kosova jemi ne?!