Dikur zbukuronte Superligën, të dielën Luftëtari-Flamurtari u luajt në një moçal

Dikur zbukuronte Superligën, të dielën Luftëtari-Flamurtari u luajt në një moçal

Para pak vitesh Luftëtari-Flamurtari ishte një nga ndeshjet më të bukura të Superligës, por kjo sfidë e zhvilluar dje nuk kishte aspak lidhje me futbollin. Ndonëse ishte për Kategorinë e Dytë fusha e stadiumit Gjirokastra i ngjante më shumë një moçali.

Edhe pse prej dy vitesh aty nuk luhej futboll situata e saj ishte edhe më e rëndë se viti i mbrapshtë 1997. Përgjegjësia për këtë fillimisht rëndon te bashkia si pronare e stadiumit, por edhe FSHF nuk ka bërë asnjë investim.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?



×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)