Djali i Sokol Olldashit rrëfen për Report Tv marrëdhënien me Bashën dhe ambicien politike: Jemi e ardhmja

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi ishte pjesë e protestës së artistëve pasditen e sotme. Në një intervistë për Report Tv ai rrëfeu marrëdhënien me Lulzim Bashën dhe ambicien politike, ndërsa kishte edhe një koment për ngjarjet politike.  

Intervista e plotë e Glauk Olldashit për Report Tv

Si e shikon protestën?
Ne si forum jemi për të mbështetur si qytetarë dhe në radhë të dytë politike.

Si e shikoni protestën?
Unë e shikoj si Glauk, si njeri i thjeshtë, si anëtar i thjeshtë i forumit të PD-së. Është protestë e artistëve për shembjen e një monumenti kulture. Është një protestë qytetare.

Do të vijoni që të jeni anëtar i thjeshtë i forumit apo do të vijoni në hapat e babait?
Unë jam i ri, sapo kam mbaruar shkollën. Jam anëtar i thjeshtë dhe do të jem anëtar i thjeshtë përsa kohë e mendoj dhe është e arsyeshme të jem anëtar i thjeshtë. Nuk kam asnjë ambicie në kohë të shkurtër për t'u aktivizuar më tej politikisht.

Një mesazh për të rinjtë e PD-së?
Mos e humbim shpresën do të bëhet më mirë. Nuk duhet të largohemi nga vendi jonë. Ne do të bëjmë këtë vend më të mirë. Ne jemi e ardhmja.

Si e shikon situatën politike?
Situata politike është e paprecedent, nuk ka ndodhur që opozita të jetë në rrugë jashtë parlamentit. Por kjo tregon arrogancën ku ka arritur qeveria, deri diku diktaturë.

Mendon se po të ishte Sokol Olldashi në PD-së do të ishte kështu gjendja në Shqipëri dhe si e keni marrëdhënien me Bashën?
Me kryetarin e partisë kam marrëdhënie korrekte miqësore, si ka cdo anëtar i partisë. Përsa i përket pyetjes së parë mendoj se ardhmja nuk mund të parashikohet.

Je dakord me opozitën që dogji mandatet?
Në politikë ka hapa para dhe jo pas. Në momentin që ka hapa para nuk duhet të mendojmë për hapat pas, duhet të mendojmë për hapat para për të dhënë zgjidhje.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • O tej: 21/05/2020 19:06

  E ardja e Shqpris eshte Nard Noka

  Përgjigju
 • Konjak: 21/05/2020 11:02

  Bravo , kur njeriu gjat nje bisede e rikontrollon vet-veten per ate qe thot ,dotethote se vetkontrollin e ka menyre jetese ,vyrtuozitet ne sjellien e tij .Mendimet e shprehura gjat intervistes jane teresisht te kontrolluara dhe te shprehura me nje thjeshtesi , qe zakonisht shpreh, edukat te mirfillt qytetare .Njeriu nukse komunikon vetem me ze ,flasin mesemiri gjymtyret , me leviziet dhe pozicionin e tyre ,duke dhene tiparet qe bien me shume ne sy ,ato qe zbulojne nje karakter, pra jan , qendrimet e trupit , perthyerjet e zerit , shprehiet e fytyres dhe shikimit , plastika si edhe ndjenjat . Te gjitha keto , kontrollohen me se miri , nga ky djale i ri . Mirpo ka edhe te tjere , ata qe duan te bejne te madhin dhe te diturin , pa ditur asgje .Mirpo fjalet qe thone , zbulojne , qellimet e fshehta , mekanizmat e mendimit , pastertine e shpirtit .Keta zoterinj , jetojne ne boten e ngusht te paragjikimeve , pra , jane jashtzakonisht te kenaqur me vet-veten , fatkeqesi eshte per ata qe jetojne mes ketyre gjysem te vdekurve !.

  Përgjigju
 • Eri: 21/05/2020 10:25

  Po po vazhdo mbaji krahun partive politike ti kopil i vgl... babin ta cun ne te semes koleget, prit kur te cojne dhe ty..

  Përgjigju
  • EX MILITARY: 21/05/2020 12:02

   Do thone u mbyt nga suflaqja pastaj hahahah

 • Pordhitikani së ardhmes: 21/05/2020 06:58

  Ky ska respekt për veten e tij, djal pa mbush 25vjec dhe është bërë kokë e byth bashkë, nivel topeje i shartuar me hu gardhi.

  Përgjigju
 • Ne tiron: 21/05/2020 02:55

  Nje nga jetimet e PD Ve ne vend llogarine personale qe ke, pastaj mund te quhesh e ardhme edhe shprese per llogarite e ketij populli

  Përgjigju
 • Tirona: 20/05/2020 23:47

  Nuk ka faj.. 200 mije euro vetem pllakat e shtepise. Cope mishi. Kokebytha Oli junior

  Përgjigju
 • Kaso Kaso: 20/05/2020 23:25

  E arllmja e podhitikes Shqiptare amon amon

  Përgjigju
 • Rusi: 20/05/2020 21:17

  Ç'je katandis ashtu o mavri. Pika ne dore te kujt mund te mbeten fatet tona. Zot na ruaj.

  Përgjigju
 • ToniCH: 20/05/2020 20:40

  Ik er koke bole

  Përgjigju
 • Latif: 20/05/2020 20:31

  Ty do te rrezojne e nga shkallet mduket

  Përgjigju
 • A. N.: 20/05/2020 20:29

  E ardhmja vetem probleme do te te hape nqs nuk do dobesohesh pak.

  Përgjigju
  • Toli: 21/05/2020 03:56

   Te keqen e sallamit

 • Kola: 20/05/2020 20:27

  Ka humb thiu i Fran Ucit a e keni pa kund?

  Përgjigju
  • YYY: 20/05/2020 23:41

   Hahahahaaaaa! Kam qesh me lot!

  • Beni: 20/05/2020 21:26

   Do te ndjalle babane qe I vrau PD.×

Lajmi i fundit

John

Moody’s: Shqipëria pozicion të qëndrueshëm në tregjet ndërkombëtare