Do bëhet pjesë e politikës? Gent Zenelaj rrëfehet ‘N’kohë’: Se kam mohuar asnjëherë! Ja sfidat e ardhshme dhe të vërtetat në rrugën drejt suksesit

“Unë nuk e kam mohuar asnjëherë përfshirjen time në politikë dhe se kuptoj pse është krijuar ideja që qasja e përfshirjes në politikë është parë gjithmonë në konotacionin e keq në Shqipëri.” Aktori Gentian Zenelaj ka konfirmuar mundësinë për tu përfshirë në politikë, përgjatë rrëfimit në emisionit “N’kohë” në Report Tv, me gazetarin Ermal Qori.

Spontan dhe me humor, Genti për afro 30 minuta në program, ka treguar gjithçka në lidhje me jetën dhe profesionin e tij. Lezha dhe lidhja e fortë me të, miqësia, karriera, familja e deri te projekti i fundit filmik “Dashuri dhe Turbulenca”.

“Arritëm të realizonim një ëndërr shumë të madhe që e kishim në sirtar. Tani filmi ka dal dhe jam i lumtur që kisha kolegë të mrekullueshëm në këtë projekt duke përfshirë Behar Merën.”

Genti zbulon se  ka nisur puna për pjesën e dytë të filmit, ndërsa tregohet i rezervuar me detajet. Edhe pse prej shumë vitesh nuk luajnë më të tre me grupin e tyre të famshëm të humorit “The SHBLSH”, Zenelaj e kujton me nostalgji bashkëpunimin me Ermal Mamaqin dhe Julian Dedën.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shaqo: 01/05/2022 10:35

  E pse jo, kur u be edhe Xhelal Mziu, ty te takon, qe opozita te behet 100% estrade, por demode. Mjere ata qe u degjojne ju.

  Përgjigju
 • Kasem Gahinji: 01/05/2022 08:06

  Ndaj eshte bere Politika si big bradher.Eshte mbushur dhe ne perspektive ,do te mbushet me vipat e vipe.

  Përgjigju
 • Arber: 30/04/2022 23:17

  Problemet e mosmarreveshjeve mes fqinjeve nuk zgjidhen me dialog.Kur ke pakenaqesi ne zonat e banuara në shtetet perendimore, ti merr ne telefon seksionin perkates ne bashki( ne telefon ka opsione si : strehimj, parkimet, taksat, etj) Keshtu ti kontakton seksionin perkates, ben ankesen dhe ata i dergojne leter paralajmeruese banorit problematik. Nese rasti perseritet, personi problematik kercenohet me gjobe ose masa te tjera ligjore. Nuk zgjidh njeri me vetegjygjesi problemet dhe as me polic ne Perendimi. Policia vjen vetem kur ushrohet dhune.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?



×

Lajmi i fundit

Osmani: Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet

Osmani: Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet