‘Doktorët nuk i dhanë shpresë’, Rezarta Shkurta bën deklaratën e dhimbshme në 5-vjetorin e vajzës (FOTO)

‘Doktorët nuk i dhanë shpresë’, Rezarta Shkurta bën deklaratën e dhimbshme në 5-vjetorin e vajzës (FOTO)

Këngëtarja Rezarta Shkurta me familjen e saj

Rezarta Shkurta është një nga zërat më të bukur të muzikës shqiptare, e cila pavarsisht se është shkëputur nga skena tërheq gjithmonë vëmendjen për shkak të postimeve që bën në rrjetet sociale.

Ditën e kaluar Rezi festoi ditëlindjen e pestë të vogëlushes së saj Hera dhe me këtë rast organizoi një festë ku morën pjesë vetëm familjarët e saj. Mes gjithë urimeve për të bijën, këngëtarja u shpreh se kjo festë i dedikohej edhe të atit, i cili e mposhti sëmundjen e kancerit pavarsisht se doktorët nuk i kishin dhënë shpresë.

Jam e bindur se nuk do gjej dot fjalet e duhura per te pershkruar mbremjen e djeshme! Te ftuar njerez qe mi do shpirti per te festuar 3 festa. Princesha jone e vockel u be 5 vjeç. 5 vjet qe na dhuron dashuri pa kushte. Kjo ditelindje ishte akoma dhe me e bukur duke u festuar bashkarisht ashtu si une e kisha enderruar, qe nga dita qe ti linde... Dhe festa e trete i dedikohet njeriut me te forte qe une kam njohur, atij qe me dhuroj perpos jetes dhe mesimet me te rendesishme, si te luftoj dhe te dashuroj ne te njejten kohe! Mbreti im, dashuria ime me e madhe, Babi❤️ I cili ashtu si ne profesion luftarak , luftoj dhe mundi kete vit nje semundje qe doktoret na dhane jo shume shprese! Te gjithe sebashku, duke ndjekur me endje fjalimet sa naive dhe shume te zgjuara te princeshes sone shijuam gjithçka,”- shkruan Rezarta krahas fotove me familjen e saj.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hera Company (@rezartashkurta) on Oct 24, 2018 at 3:04am PDT

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati i PS do sjell bashkim dhe jo përçarje

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati i PS do sjell bashkim dhe jo përçarje