Donaldi flet për herë të parë pas finales së 'Big Brother': Nuk fitova, por do investoj 100 mijë euro për të ndërtuar 4 shtëpi! 2 në Kosovë dhe 2 në Shqipëri! Thirrja që kam për Ilir Shaqirin (VIDEO)

Aktori Donald Veshaj, ka folur për herë të parë pas përfundimit të 'Big Brother Vip'. Përmes rrjeteve sociale Donaldi i ka shprehur falenderimet atyre që e kanë mbështetur dhe votuar edhe pse nuk fitoi përballë Ilir Shaqirit.

“Jam munduar që të nxjerr një video për të falenderuar të gjithë njerëzit që më kanë mbështetur realisht. Nuk e di se si mund ti falenderoj të gjithë ata njerëz që më kanë mbështetur. Kanë qenë shumë. Nuk di se si t’jua shpreh mirënjohjen, është ndjenjë fantastike, nuk e kam përjetuar asnjëherë ndjesinë e mbështetjes së njerëzve duke më mbështetur në këtë mënyrë duke shpenzuar lekët e tyre, eurot e tyre për të më dhënë mua një fitore që nuk e mora. Gjithsesi ju përshëndes pafund dhe ju dua shumë.”-thotë Donaldi.

Në falënderim të atyre që e përkrahën, do të ndërtojë 4 shtëpi, dy në Shqipëri e dy në Kosovë për njerëzit në nevojë. Një thirrje Donaldi e ka edhe për fituesin e ‘Big Brother’, Ilir Shaqirin që t’i bashkohet kësaj nisme.

“Do shihemi se e kam një telefon në dorë dhe do kemi video të tjera. E kam zemrën mal. Doja të shtoja që vërtet nuk e fitova çmimin e madh, por kam vendosur që ato 100 mijë euro ti shtoj nga vetja ime për të ndërtuar 4 shtëpi për njerëzit në nevojë, 2 shtëpi në Kosovë dhe 2 shtëpi në Shqipëri. 100 mijë euro që do ti vendos nga vetja ime se është më e pakta që mund të bëj për njerëzit që më kanë përkrahur. Patjetër që do kisha dëshirë që të ftoja dhe fituesin që të më bashkohej në këtë nismë për këtë komb që na ka mbështetur. Unë do ta bëj, kështu që nëse dhe ti do, mund ta bësh me mua.”-shprehet Donaldi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hako: 20/02/2022 14:55

  Ndihmo veten o qyq se te ka dal rroga me e vogel se 250€.Ti po vdes urie per vete.(nese pagen e ka me shume se 250€,tregon se ka bere evazion taksash dhe si rregull:kush vjedh nuk .......

  Përgjigju
 • Tiranasi: 20/02/2022 05:59

  O donalt veshi Qeka bo bari shume ka pas prollim te mire paske gjet Fara te mira paske bo lek shume do i bosh shpia njerezve ne nevoje falas bravo Po jepi njehere Rogat e papaguara Enxhelit e te tjerve pastaj vazhdo punet meqe po te ecen prodhimi barit

  Përgjigju
 • Shqiptar: 20/02/2022 00:57

  Ky tha me nxirrnin nga shpia se spaguja qerane. Enxhi tha se ky sjepte rrogat e tash propozon me dhane 100 mire euro per te varferit. Iliri I gezofte leket se nuk eshte idiot ti fale ato. Iliri I dha shqiptarve mjaft dinjitet e mesazhe per jeten qe ky sbesoj se ka kuptu gja . Si hyri doli

  Përgjigju
 • Ai cuni: 19/02/2022 23:40

  Psh Meri imagjino sa i vogel e tinzar eshte sa e futi tjetra ne shtepi e beri njeri e ky me vrap pas fustaneve!po keta cuna po ua ulin vlerat cunave me taban!

  Përgjigju
  • Meri: 20/02/2022 00:21

   Ky person,kur paska patur100 mije euro per t'ia dhuruar njerzeve qe kan nevoje pse nuk e paska ber me pare?...po e ben nga xhelozia,per ti hequr Ilirit fitoren.

 • Meri: 19/02/2022 22:28

  Me parat e tua mund te besh c'far te duash Por,nuk ke te drejte morale te vesh ne pozita te veshtira tjetrin, te bej ate qe te pelqen ty.Nuk ke te drejte ti kerkosh publikishte nji gje te till,mund ta takoje privatisht dhe t'ia kerkoje mendimin.Qenke person i djallzuar ,dhe i vogel,shume i vogel

  Përgjigju
  • Ai cuni: 19/02/2022 23:50

   O meri nuk behesh boss duke u kapultuar mbi njerez sa nga njera te tjetra!mashkulli fisnik nuk perfaqesohet nga soji i ketyre

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Kapshticë/ Lejuan kalimin e karburantit kontrabandë, nën hetim dy policë kufitarë dhe doganieri! Në pranga 52-vjeçari që i korruptonte me para