Zbulohet plani i arkitektëve për të zbukuruar fshatin e peshkatarëve në Zvërnec

Zbulohet plani i arkitektëve për të zbukuruar fshatin e peshkatarëve në Zvërnec

Projekti i  UDVarchitects në Llogara

Vlore- Zbulohet plani  që ka një studio arkitekture dhe dizajni me seli në kryeqytetin shqiptar Tiranë. “UDVarchitects” pritet të ndërtojë një kompleks me shtëpi pushimi në Zvërnec, në pjesën e lagunës, mes tokës e ujit. “UDVarchitects” ka zgjedhur  një terren të përshtatshëm, me një peizazh mahnitës, në një nga vendet më të qeta që ofron natyra shqiptare.

Shtëpitë mbi ujë në Zvërnes, projekti i UDVarchitects

Të gjithë ata që do kenë fatin të akomodohen në këto shtëpi, do kenë mundësinë unike të shijojnë edhe produktet e një rezervati  peshku të ndërtuar afër tyre.

Por ky nuk është projekti i vetëm. “UDVarchitects” ka në plan të ndërtojë edhe një fshat turistik në brendësi të pyllit në Llogara. Shtëpitë do të ndërtohen në harmoni me natyrën, pa beton, me dru e xham, siç mund të shihni edhe në foto.

Vila në pyllin e Llogarasë, projekt i UDVarchitects

Këto vila ju japin mundësinë të flini duke parë yjet, e të zgjoheni nga rrezet e para të diellit. Projekti duket mjaft ambicioz. Shihni fotot për të kuptuar të ardhmen e ndërtimit dhe ndjehuni me fat që janë në Shqipëri, e mund t'i shijoni!

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • OperaNëBenevrekë: 24/08/2018 12:18

  Edhe Hamiltoni do pataksej nga keto pista dredharake

  Përgjigju
 • Populli: 24/08/2018 11:46

  Sa para do fitoj populli i thjeshte nga qiraja qe do u merret ketyre shtepizave te ndertuara ne token e te gjitheve. Nuk lat me toke bosh a pyll pa ndertuar ndonje gje per te fituar vetem nje pakice e degjeneruar.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Dalin FOTOT/ Ja armatimet e rënda që iu sekuestruan grupit kriminal serb në veri të Kosovës

Dalin FOTOT/ Ja armatimet e rënda që iu sekuestruan grupit kriminal serb në veri të Kosovës