Drafti i propozuar për asociacionin, Rama: S’do bëhet publik, është kontribut ndaç ta marrin, ndaç jo! I hartuar nga ajka e mendimit botëror

 

Kryeministri Edi Rama u shpreh se drafti i propozuar nga Shqipëria është kontribut nga ana e vendit tonë. Rama shton se nuk do bëhet asnjëherë publik.

“Nuk do bëhet publik, nuk oka për t’u bërë publik. Kush e do, ta marrë ta kontaktojë. Unë kam bërë thjesht atë që kam ndjerë si detyrë se i kam parë dhe i kam lexuar. Dhe, në kushtet kur akoma kur nuk merret vesh se kush do e shkruaje, ky është kontribut i shkruar nga njerëz që janë ajka e mendimit juridik botëror.”- thotë Rama.  


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Rama harton draftin për Asociacionin e komunave serbe! Në tryezën e Macron-Scholz! Të ribëhen zgjedhjet


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski: Zvarritja e integrimit po lëkund besimin në BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski: Zvarritja e integrimit po lëkund besimin në BE