Pamje të reja, shembja e dytë në banesën e familjes Lala në zonën e ish-kënetës (VIDEO)

Pamje të reja  janë publikuar nga shembja e dytë e banesës 4 katëshe të familjes Lala në zonën e ish Kënetës në Durrës. Fillimisht ndërtesa është shembur nga tërmeti i rënë në orët e para të mëngjesit, por më pas teksa punimet vijonin banesa ka pësuar një shembje të dytë si pasojë e lëkundjeve të tjera sizmike. Kjo shembje e dytë mund të ketë qenë fatale për anëtarët e familjes Lala, pasi edhe pse vijojnë gërmimet për nxjerrjen e trupave të tyre asnjë nuk përgjigjet e ka pak mundësi jete.

Pamjet sot te shtëpia e shembur në Kënetë


Lajmi kryesor:

TRAGJEDI/ 50 viktima nga tërmeti! Forcat e kërkim-shpëtimit tre ditë operacione nën rrënoja (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në Vlorë/ Neutralizohet rreziku për banesat në Gjormë dhe Gumenicë! Nis ndërhyrja me helikopter nga ajri në Karaburun