Drejt bashkimit doganor, Shqipëria dhe Kosova firmosin memorandumin e mirëkuptimit

Drejt bashkimit doganor, Shqipëria dhe Kosova firmosin memorandumin e mirëkuptimit

1655718901_Screenshot7.jpg

Bashkëpunim doganor mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ky është qëllimi i dy qeverive. Me një marrëveshje që firmoset sot ngrihet një grup pune që do të bëjë gati planin.

Grupi do të japë koston dhe përfitimin e një bashkimi doganor. Pra, palët do të punojnë për hartimin e studimit që do të prezantohet në nëntor.


Lajmi kryesor:

Drejt bashkimit doganor, pa kontrolle për festa e në fundjavë, porti tregtar dhe lehtësim të procedurave për studentët... 19 marrëveshjet Shqipëri-Kosovë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Vidhte llogaritë e facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mashtronte familjarët, lihet në burg Liridon Peka! Përfitoi 100 mijë euro nga mesazhi 'jam i sëmurë'

Vidhte llogaritë e facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mashtronte familjarët, lihet në burg Liridon Peka! Përfitoi 100 mijë euro nga mesazhi 'jam i sëmurë'