Drejtuesi i PD në qarkun Kukës, Hoxha: Kemi me dhjetëra denoncime nga qytetarët se po u bëjnë presion për votën, fatkeqësi që PS të kërkojë mandat të 3-të (VIDEO)

Drejtuesi politik i PD në qarkun e Kukësit, Flamur Hoxha në një lidhje skype për emisionin ‘Pa protokoll’ tha se ai merr thuajse përditë denoncime nga qytetarët, jo vetëm në Kukës, se po u ushtrojnë presion për t’u dhënë votën. Hoxha tha se këto denoncime po mblidhen nga PD dhe më pas do të shihet se si do të procedohen me denoncimin e tyre.

“Kemi grup monitorimi në Kukës, Has dhe Tropojë dhe dërgojmë më dhjetar raste që denoncojnë s epo ushtrohet presion për votën dhe ne po i mbledhim ato dhe më pas të shohim se si do i denoncojmë këto raste. Ne po  marrim në konsideratë çdo shqetësim që vjen nga çdo qytetar dhe do i shqyrtojmë. Sot në administratë është dyfishuar numri i të punësuarve që të kenë mundësi që të blejnë apo marrin vota. Vjedhja e votës është një fakt konkret dhe nga të gjitha takimet që kam në të gjithë qarkun Kukësit është evidente që fitorja jonë është e padiskutueshme”, tha Hoxha.

Hoxha tha se është fatkeqësi që PS të kërkojë një mandat të tretë pasi dështoi me dy mandatet e mëparshme duke sjellë papunësi, varfëri, ku qytetarët janë lënë në mëshirë të fatit.

“Në 8 vite qeverisje nuk ka lënë gjë pa bërë rilindja në këto vite. Kemi papunësi, skamje mjerim, rrugë që nuk ekzistojnë. Kukësi s’ka ujë, fshatrat janë të braktisura. Është fatkeqësi të kërkohet një mandat i tretë kur në dy qeverisje nuk ka bërë asgjë”, tha Hoxha


Lajmi kryesor:

25 Prilli/Shalsi: Opozita i ka vendosur 'shkopinj në rrota' reformave, s'mund të vijë në pushtet! Hoxha: Na vijnë dhjetëra denoncime se bëhet presion për votën


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…