Dy raste të reja në Krujë, një prej tyre laborante, bashkëshorti i saj nuk respekton vetëkarantinimin

Foto ilustruese

1590223397_koronavirusi3.jpg

KRUJË-Sot ka dy raste te reja me COVID-19 në rrethin e Krujës, janë dy kontakte familjare të rasteve të djeshme.

Një ndër të infektuarit është punonjëse laborante e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Krujë, e cila nuk ka qenë asnjë ditë në terren duke marrë tampone apo kampione. Duhet theksuar se analizat e tamponeve nuk bëhen në Krujë por në Tiranë gjë që përjashton mundësinë që ajo të jetë infektuar nga tamponet.

Po hetohet nga se mund të jetë  infektuar punonjësja pasi dhe burri i saj është mjek por ka rezultuar negativ nga Covid, ky i fundit po hap probleme për sa i përket izolimit pasi nuk po e respekton. Ai po lëviz lirshëm gjë që ka bërë që DSHP t'i drejtohet policisë për ta bindur që të qëndrojë në shtëpi.


Lajmi kryesor:

20 raste të reja me COVID, 4 personel shëndetësor, 5 pacientë në terapi intensive


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Basha-qytetarëve: Situata e covid e rëndë, mbrohuni vetë