Dyshohej për rrjedhje gazi në banesë, e pëson shqiptari, zjarrëfikësit i gjejnë 14 kologramë kokainë

Dyshohej për rrjedhje gazi në banesë, e pëson shqiptari, zjarrëfikësit i gjejnë 14 kologramë kokainë

ITALI – Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga policia pasi në shtëpinë e tij iu gjetën 14 kilogramë kokainë.

Sasia e lëndës narkotike u zbuluar nga disa zjarrfikës të cilët kishin hyrë në shtëpinë e shqiptarit pasi dyshohej se kishte rrjedhje gazi.

Gjatë ndërhyrjes ata kanë konstatuar kokainën të ndarë në 10 blloqe dhe kanë njoftuar policinë.

Sipas mediave italiane, shqiptari ka tentuar t’u arratiset bluve por pa sukses.

Drejtësia italiane i ka caktuar paraprakisht shqiptarit masën e arrestit në shtëpi, por këtë masë ai do ta vuajë në një tjetër banesë, jo në atë që u gjend droga.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022