E frikshme në Australi, futbollisti futet në fushë dhe bën për spital arbitrin (VIDEO)

E frikshme në Australi, futbollisti futet në fushë dhe bën për spital arbitrin (VIDEO)

Dhuna ndaj arbitrit

Grushta, dhunë ndaj arbitrit, nofull e thyer dhe një i arrestuar. Ky është bilanci i një çmendurie në ligat e ulëta të futbollit në Australi. Ndeshja mes Greenacre Eagles dhe Padstou Hornets u mbyll jo siç duhej dhe për këtë u kujdes futbollisti i pezulluar i "Shqiponjave", Adam Abdullah.

Ish-boksieri u bë protagonist duke ngatërruar sport, teksa dhunoi në mënyrë barbare anësorin e ndeshjes, Khoder Yaghi. “Më theu nofullën”, dëgjohet ndihmës arbitri në një video që u bë shumë shpejt “virale”, teksa shihet i dhunuar dhe me fytyrën dhe bluzën të mbuluar me gjak para se të dërgohej në spital me nofullën e thyer.

Një gjest që i kushtoi shtrenjtë Abdullah, i cili u arrestua nga policia e Bankstown për sulmin dhe lëndimet që i shkaktoi arbitrit, duke iu refuzuar lirimi me kusht (ai do të gjykohet në ditët e ardhshme).

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Pishporo të Fierit, rrezikohet zona e mbrojtur! Kërkohet ndërhyrje nga ajri

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Pishporo të Fierit, rrezikohet zona e mbrojtur! Kërkohet ndërhyrje nga ajri