'E kemi mundur në miqësore', Veseli optimist për Turqinë. Trashi: Të shfrytëzojmë rastet që do na paraqiten

Sot është dita e fundit e përgatitjes së kombëtares shqiptare në tokën mëmë para se kuqezinjtë të enjtën në mëngjes të nisen për në Stamboll, për të zhvilluar ndeshjen eliminatore të Europianit kundër Turqisë. Paraditë kuqezinjtë nuk janë stërvitur pasi trajneri Reja ka preferuar të bëjë një analizë të kundërshtarit, ndërkohë pasdite do të vijohet normalisht.

Në prag të takimit futbollisti Frederik Veseli, ashtu si shokët e tij të skuadrës, shprehet optimist për rezultatin.

“Ka shumë rëndësi kjo ndeshje, pasi e dinë të gjithë që mund të bëjmë një hap të madh nëse fitojmë. Besoj dhe shpresoj se kemi mundësi ta mundim Turqinë, siç kemi bërë në Antalia në miqësore. Nuk duhet të kemi presion dhe duhet të bëjmë ndeshjen tonë”.

Ndërkohë Lorenc Trashi, futbollisti i grumbulluar nga Partizani, i ka idetë e qarta se si Kombëtarja mund të dalë me tre pikë nga Stambolli.

“Është një ndeshje e fortë, duke parë Turqinë që po kalon një moment shumë të mirë. Duhet të jemi të përqëndruar dhe të shfrytëzojmë 2-3 rastet që do na paraqiten, pasi në ndeshje të tilla vështirë se ka më shumë.”

Të enjten në Turqi në orën 19:00 trajneri Reja dhe kapiteni i kombëtares do të dalin në konferencën zyrtare për ndeshjen, ndërsa në orën 19:30 është stërvitja e fundit që do të kryhet në stadiumin e Fenerbahche-s.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët