E përfshirë në korrupsion, arrestohet nënpresidentja e Parlamentit Europian, në pranga edhe bashkëshorti i saj

E përfshirë në korrupsion, arrestohet nënpresidentja e Parlamentit Europian, në pranga edhe bashkëshorti i saj

Nënpresidentja e PE, Eva Kaili

Eva Kaili, një eurodeputete e PASOK-ut dhe nënkryetare e Parlamentit Evropian, është përjashtuar nga partia pas hetimeve nga autoritetet belge për akuzat për korrupsion.

“Pas zhvillimeve të fundit dhe hetimit të autoriteteve belge për korrupsionin e zyrtarëve europianë, eurodeputetja e PASOK-ut Eva Kaili është përjashtuar nga partia me vendim të presidentit Nikos Androulakis”, njoftoi partia e qendrës së majtë.

Gazeta belge Le Soir raporton se autoritetet kanë kryer kontrolle në banesën e eurodeputetes dhe kanë arrestuar partnerin e saj në lidhje me skandalin.


Lajmi kryesor:

U korruptuan nga Katari, arrestohen 4 zyrtarë në Bruksel mes tyre nënpresidentja e PE dhe ish eurodeputeti! Grupi i socialdemokratëve: Të hetohen!


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin